Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju «izklaidējas» pie televizora

Kā galveno izklaidi brīvajos brīžos no darba visu Latvijas iedzīvotāju grupu vairākums izvēlas televizora skatīšanos. Lielākoties priekšroku šai nodarbei dod cilvēki ar pamata un vidējo izglītību - attiecīgi 75% un 76%, bet arī augstāko izglītību ieguvušie televizoru brīvajā laikā skatās 69% gadījumu, noskaidrots jaunākā «DnB NORD Latvijas barometra» pētījumā.

Vairāk nekā puse jeb 57% iedzīvotāju ar augstāko izglītību atzīst, ka labprāt brīvajā laikā lasa grāmatas un dodas atpūsties pie dabas, - pretstatā cilvēkiem ar pamata un vidējo izglītību, kuri vēl labprātāk skatās televizoru.

Savukārt atpūtu pie dabas izvēlas tikai 46% pamata izglītību ieguvušo, kuru ir par 20 procentu punktiem mazāk nekā augstāko izglītību ieguvušo aptaujas dalībnieku, kuri šo iespēju izmanto 66% gadījumu. Grāmatas labprāt lasa 57% cilvēku, kas ieguvuši augstāko izglītību, par 20 procentu punktiem mazāk jeb 37% - iedzīvotāju, kuriem ir vidējā vai vidējā speciālā izglītība, bet no pamatizglītību ieguvušajiem – tikai 24%.

Vērtējot, kā brīvo laiku respondenti pavada atkarībā no dzimuma, noskaidrots, ka televizoru izvēlas skatīties 76% sieviešu un 72% vīriešu. Sievietes biežāk par vīriešiem atpūšas pie dabas (63%, vīrieši - 60%), strādā dārzā (50%, vīrieši 35%) un iet ciemos (45%, vīrieši - 38%).

Būtiskas atšķirības iegūtas arī atbilžu variantos par grāmatu lasīšanu un darbošanos ar bērniem, jo lasīt izvēlas 30% vīriešu un 50% sieviešu, bet ar bērniem nodarbojas 16% vīriešu un 33% sieviešu.