Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Turpina pieaugt pieprasījums pēc produktiem ar privātajām preču zīmēm

Pieprasījums pēc produktiem ar privātajām preču zīmēm turpina pieaugt, aģentūrai BNS atzina aptaujātie tirgotāju pārstāvji.

Veikalu tīklu «Rimi» un «Supernetto» īpašnieka «Rimi Latvia» mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Eniņa sacīja, ka pieprasījums pēc «Rimi» privātās preču zīmes produktiem turpina pieaugt. Viņa klāstīja, ka, vērtējot pārdošanas rezultātus un aptaujājot vairāk nekā 2000 pircēju, ir iegūti dati gan par «Rimi» produktu atpazīstamību, gan lietošanas biežumu, rekomendācijām utt. Kopumā šie rezultāti esot ļoti pozitīvi.

Eniņa paskaidroja, ka pircēji novērtējot šo produktu sniegtās priekšrocības - augsto kvalitāti par salīdzinoši zemāku cenu nekā līdzīgas klases produktiem ar ražotāju zīmolu.

Labi pārdošanas rādītāji ir «Rimi» cukuram, pienam, kefīram, kā arī nesen ieviestajam krējumam un svaigajam sieram. «Rimi» ūdens, sulas, saldējums, brokastu pārslas, konservētā produkcija un kafija arī ir sasnieguši labus pārdošanas rezultātus. Savukārt no nepārtikas produktiem populāri ir «Rimi» zīmola tualetes papīrs un virtuves dvieļi.

Produktu skaits ar «Rimi» preču zīmi turpina pieaugt divu iemeslu dēļ - gan tāpēc, ka pircēji izmēģina un turpina lietot šos produktus, gan tāpēc, ka tiek ieviesti arvien jauni produkti, norādīja Eniņa, bet piebilda, ka salīdzinoši ar daudzām rietumvalstīm «Rimi» preču zīmes apmēri joprojām būtiski atpaliek no citām pasaules valstīm.

Eniņa informēja, ka produkti ar «Rimi» preču zīmi tiek ražoti pārsvarā Eiropā, priekšroku dodot Baltijas valstu ražotājiem. «Tas ir tāpēc, ka viņiem ir gan interese, gan iespēja nodrošināt ražošanu. Kopumā sadarbība notiek ar vairāk nekā 70 piegādātājiem no Baltijas,» pastāstīja «Rimi Latvia» mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja.

Savukārt mazumtirgotāja «Maxima Latvia» preses sekretārs Ivars Andiņš aģentūrai BNS teica, ka precēm ar «Maxima» privāto preču zīmi «Optima līnija» šogad veicies salīdzinoši labāk nekā citām precēm «Maxima» lielveikalos. Viņš uzsvēra, ka tas ir tikai loģiski - tajā iekļauti pamatkategorijas produkti par visizdevīgāko cenu, kas krīzes laikā daudziem pircējiem šķiet īpaši pievilcīgi.

«Vairumam «Optima līnijas» produktu pārdošanas apmēri ir stabili vai pat nedaudz pieauguši, turpretī caurmērā visām precēm šie apmēri joprojām krītas,» atzina Andiņš.

Vislabākie pārdošanas rādītāji no «Optima līnijas» precēm ir cukuram, pavēstīja Andiņš un piebilda, ka no visa «Maxima» tīklā pārdotā cukura 80% ir «Optima līnijas» cukurs. Savās preču grupās proporcionāli liels īpatsvars ir arī «Optima līnijas» konservētajiem zaļajiem zirnīšiem, saldajai kukurūzai un papagaiļu barībai, kā arī citiem produktiem.

«Maxima» preses sekretārs norādīja, ka «Optima līnijas» produkti aizņem aptuveni 1% no visa preču sortimenta, un piemetināja: «Apzināmies, ka tas ir daudzkārt mazāk nekā lielākajos Eiropas Savienības tīklos kā «Tesco» utt., tāpēc mums vēl ir milzīgs darba lauks.«

«Optima līnijas» produkti tiek ražoti gan Latvijā, gan ārvalstīs atkarībā no produkta. Latvijā tiek ražoti «Optima līnijas» milti, kurus ražo «Rīgas dzirnavnieks», bet «T-market» saldējumu ražo «Rīgas piena kombināts», kā arī citas preces.

Lietuvā savukārt tiek ražots cukurs, bet tas iepriekš ražots arī Francijā, Zviedrijā un citās valstīs. Andiņš paskaidroja, ka produktu ražotāji tiek izvēlēti tenderī, parasti noslēdzot līgumu uz gadu.

Andiņš ziņoja, ka ir paredzēts izlaist jaunus produktus ar «Optima līnijas» preču zīmi, taču pašlaik prioritāte ir «Maxima Favorit» zīmola attīstība. «Tas ietvers augstākas kvalitātes produktus, jo paredzam, ka, pirktspējai uzlabojoties, cilvēki varēs atļauties iegādāties augstākā labuma preces,» uzsvēra preses sekretārs.

«Rimi Latvia» un «Maxima Latvija» ir Latvijas lielākie mazumtirgotāji. Patlaban «Rimi Latvia» Latvijā apsaimnieko 102 veikalus, savukārt «Maxima Latvija» - 129 veikalus.