Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Soda par darba piedāvāšanu ārvalstīs bez licences

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) sodījis vairākas darbā iekārtošanas firmas par darba piedāvāšanu ārvalstīs bez licences, liecina informācija PTAC mājaslapā.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs  konstatējis pārkāpumus vairāku darbā iekārtošanas pakalpojumu sniedzēju darbībā un piemērojis uzņēmumiem administratīvo sodu par negodīgu komercpraksi, piedāvājot vakances ārvalstu uzņēmumos bez Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) piešķirtas licences.

PTAC aizliedzis SIA «People Resources», SIA «Workingday Latvia» un SIA «Metava» sniegt informāciju par piedāvājumiem un piemērojis naudas sodus no 100 Ls līdz 450 Ls.

Darbiekārtošanas pakalpojumu piedāvāšana interneta mājas lapās un informācijas sniegšana par vakancēm dažādās Eiropas valstīs vērtējama kā maldinoša, jo uzņēmumi nav tiesīgi sniegt darbiekārtošanas pakalpojumus, piedāvājot darbu ārzemēs, ja nav saņemta NVA izsniegtā licence. PTAC norāda, ka saskaņā ar Negodīgas komercprakses aizlieguma likumu komercprakse uzskatāma par maldinošu, ja patērētājam tiek radīts iespaids, ka uzņēmums drīkst likumīgi sniegt konkrēto pakalpojumu, taču tas neatbilst patiesībai.

PTAC aicina patērētājus būt vērīgus, izmantojot darbiekārtošanās pakalpojumus, kur tiek piedāvāts darbs ārvalstīs, un pirms līguma parakstīšanas lūgt, lai uzņēmums uzrāda NVA izsniegto licenci.  Licence var kalpot kā sava veida drošības garants, kas apliecina, ka uzņēmums ir tiesīgs piedāvāt pakalpojumu. Par nekvalitatīva pakalpojuma sniegšanu un savu pienākumu nepildīšanu NVA ir tiesīga anulēt darbiekārtošanas pakalpojumu sniedzējam piešķirtu licenci.

Par iespējamiem līdzīgiem pārkāpumiem PTAC ir uzsācis arī SIA «K&Co» un SIA «Alteya» īstenotās komercprakses izvērtēšanu.