Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Atbildība»: jāiesaldē «Latvenergo» plānotā tarifu paaugstināšana

Ievērojamu peļņu guvušajam Latvenergo ir jāiesaldē paredzētais elektroenerģijas tarifu kāpums 2011. gada pavasarī, uzskata Sociāldemokrātiska politisko partiju apvienība «Atbildība».

Apvienība, atsaucoties uz medijos izskanējušo informāciju, norāda, ka uzņēmuma peļņa pirmajā pusgadā ir 50 miljoni latu. Tiek prognozēts, ka uzņēmums šo gadu beigs ar peļņu, kas būs lielākā pēdējo desmit gadu laikā.

«Arta Kampara (JL) vadītā Ekonomikas ministrija regulāri sola atbalstīt ražojošos, eksportējošos un citus uzņēmumus. Rodas jautājums – vai nepārskatot plānoto elektroenerģijas cenu kāpumu Kampara kungs nenonāk pretrunā ar iepriekš solīto? Paaugstinot elektroenerģijas tarifus palielināsies uzņēmumu, arī ražotāju un eksportētāju izdevumi, mazināsies to konkurētspēja,» norāda apvienības līdzpriekšsēdētājs Aivars Timofejevs.

«No vienas puses ir jāuzteic valsts monopolists, kas spējis uzrādīt šādus rezultātus, bet no otras puses nav saprotams, kā šādā situācijā var atļauties nepārskatīt tarifu celšanas plānus. Tas būtu tikai atbildīgi, ja Ekonomikas ministrija nāktu pretī Latvijas iedzīvotājiem un dotu rīkojumu iesaldēt paredzēto tarifu kāpumu, līdz brīdim, kad rastos saimnieciska nepieciešamība. Taču jau šobrīd ir skaidrs, ka Vienotība pieturēsies pie sev tik raksturīgās mehāniskās, bieži nepamatotās, lietu risināšanas,» uzskata Timofejevs.

Apvienība uzskata, ka elektroenerģijas tarifu pārskatīšana ļautu sasniegt labākus rādītājus gan uzņēmējiem, gan atvieglotu katastrofālo situāciju iedzīvotāju vairumam, ko šoziem radīs gāzes cenu kāpums vismaz par 30%.