Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Īrijā brīdina par strauju viltus laulību skaita pieaugumu

Īrijas laulību reģistrs informē, ka valstī 10-15% valstī noslēgtās laulības ir viltus, kuru vienīgais mērķis ir izvairīties no imigrācijas ierobežojumiem, otrdien ziņo «baltic-ireland.eu», atsaucoties uz «The Irish Times».

Īrijā joprojām plaukst un zeļ plaši izplatīta shēma – ārpus Eiropas Savienības (ES) valsts pilsonis vispirms apprec ES pilsoni, bet tad pieprasa uzturēšanās atļauju valstī.

«Es esmu redzējis laulību ceremonijas, kad bija vajadzīgi divi tulki, un bija skaidri redzams, ka līgava un līgavainis nespēj viens otru saprast,» stāsta Reģistra pārstāvis Deniss Priors.

«Ir arī citi rādītāji: vīrietis iesniedz visus sievietes dokumentus, līgava un līgavainis nezina viens otra adresi, līgavai ceremonijā klāt nav draugu, kā arī vieni un tie paši cilvēki bieži apmeklē vairākas laulību ceremonijas.»

Priors norāda, ka viltus laulību problēma vairāk attiecas uz civilajām ceremonijām, jo garīdznieki pirms salaulāšanas baznīcā tiekas ar pāriem vairākas reizes.

2006. gadā uzturēšanās atļaujām Īrijā, pamatojoties uz laulībām ar ES pilsoni, pieteicās 1207 cilvēki, bet 2009.gadā – jau 2129. Šī gada pirmajos sešos mēnešos 1182 personas, kas nav ES pilsoņi, pieteicās uzturēšanās atļaujām uz šī pamata.

Visvairāk pieteikumu – 223 – saņemti no Pakistānas pilsoņiem un gandrīz trešdaļa šo pieteikumu (95) balstās uz nesen noslēgtām laulībām ar Latvijas pilsonēm. Vēl ir iesniegti 131 pieteikumi no Nigērijas pilsoņiem (13 no tiem ir precējušies ar Latvijas pilsonēm) un 71 – no indiešiem (27 sievas ir no Latvijas).

Kopš 2002.gada uzturēšanās atļaujas Īrijā kopumā ir pieprasījuši 1235 Pakistānas pilsoņi un 393 pieteikumu pamatā ir laulības ar Latvijas pilsonēm.