Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vairāk naudas tērē par automašīnām nekā par bērnu aprūpi

Saskaņā ar Zalcburgas koledžas Nākotnes studiju publicēto pirmdienas pārskatu Austrijas mājsaimniecības tērē 17 miljardus eiro automašīnām, degvielai un ikgadējiem izdevumiem par automašīnu.

Pārskata autors Reinholds Pops sacīja, ka šī summa ir daudz lielāka nekā tā, kas tiek tērēta, rūpējoties par bērniem.

Turklāt vidēji automašīnās un ar braukšanu saistītajās lietās ieguldītais laiks ir lielāks nekā laiks, kas tiek ieguldīts bērna aprūpē.

Austrijas iedzīvotāji ar zemāko ienākumu līmeni iztikai un maksai par elektroenerģiju tērē 40 procentus no savas mājsaimniecības budžeta, un tikai četri procenti tiek tērēti ar automašīnu saistītajos izdevumos - pretstatā iedzīvotājiem ar visaugstākajiem ienākumiem, kuri tērē 18 procentus līdzekļu iztikai un gandrīz 25 procentus - automašīnām. «Jo lielāki ienākumi, jo vairāk naudas iegulda transporta līdzekļos,» teica Pops.

Vidēji viena mājsaimniecība Austrijā tērē vairāk nekā 16 procentus no sava budžeta līdzekļiem ar automašīnu saistītajos izdevumos, tas ir, gandrīz katrs sestais eiro tiek ieguldīts automašīnās.

Taču sabiedriskajā transportā tiek iztērēts ievērojami mazāk līdzekļu - tikai viens procents.

Vidēji viena mājsaimniecība tērē 15 miljardus eiro vaļaspriekiem, sporta un brīvā laika aktivitātēm, tikpat liela summa tiek iztērēta arī par pārtikas precēm.

Saskaņā ar pētījumu apmēram 5,5 procenti no Austrijas mājsaimniecības budžeta tiek tērēti restorānos un kafijas un tējas veikalos.