Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LG kategoriski iebilst akcīzes nodokļa piemērošanai gāzei

AS «Latvijas Gāze» kategoriski iebilst akcīzes nodokļa piemērošanai dabasgāzei un atkārtoti lūdz atlikt akcīzes nodokļa piemērošanu līdz 2014. gada 1.janvārim. Savu nostāju «Latvijas Gāze» atkārtoti ir paudusi Ministru kabinetam, Finanšu ministrijai, kā arī Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai, informē uzņēmumā.

16.augustā Saeimas ārkārtas sēdē iekļauts jautājums par akcīzes nodokļa piemērošanu dabasgāzei. Saskaņā ar spēkā esošo likuma «Par akcīzes nodokli» redakciju akcīzes nodoklis gala lietotājiem piegādātajai dabasgāzei tiek piemērots ar 1.jūliju un šobrīd Saeimā tiek skatīts jautājums par akcīzes nodokļa ieviešanas atlikšanu vai likmes samazināšanu.

Jau 2009. gada novembrī, kad tika ierosināts jautājums par akcīzes nodokļa noteikšanu dabasgāzei, «Latvijas Gāze» rakstīja Finanšu ministrijai, ka 2010./2011. gada apkures sezonā ir sagaidāms dabasgāzes iepirkuma cenu pieaugums, ko ietekmēs naftas un citu resursu cenu izmaiņas tirgū, pasaules valstu ekonomikām atgūstoties no recesijas, un, atsaucoties uz iedzīvotāju zemo maksātspēju, lūdza atlikt akcīzes nodokļa piemērošanu dabasgāzei līdz 2014. gada 1. janvārim.

Šī gada sākumā «Latvijas Gāze» sāka sarunas ar galveno dabasgāzes piegādātāju «Gazprom» par dabasgāzes cenu formulas izmaiņām, kas 2011. gadā nodrošinātu zemāku gāzes cenu līmeni nekā līdzšinējā formula. Sarunas tuvojas noslēgumam, taču nedos rezultātu, ja «Gazprom» konstatēs, ka iegūtais cenu pazeminājums tiek novirzīts jaunu nodokļu finansēšanai.

Dabasgāzes iepirkuma cenu pazeminājumā ir ieinteresēti visi gāzes lietotāji, gan komersanti, kuru ražotā produkcija kļūtu konkurētspējīgāka eksporta tirgos, gan mājsaimniecības, kas izmanto centralizēto siltumapgādes uzņēmumu pakalpojumus.

Pozitīva lēmuma gadījumā «Latvijas Gāze» gatava veikt nepieciešamās darbības, lai iekasēto un valsts budžetā pārskaitīto akcīzes nodokli par 2010. gada jūlijā gala lietotājiem piegādāto dabasgāzi atmaksātu, pieņemot to kā samaksu par augustā izlietoto dabasgāzi.