Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Baltkrievi Viļņas jātnieku policijas rotas komandieri apsūdz narkotiku kontrabandā

Baltkrievijas milicija šīs nedēļas sākumā pie Lietuvas robežas aizturējusi Viļņas jātnieku policijas rotas komandieri Laimonu Bankausku. Kā Lietuvas vēstniecību Minskā informējušas Baltkrievijas varas iestādes, viņa automobilī Ašmjanas robežkontroles punktā esot atrastas narkotikas.

Šī informācija trešdien nonākusi Lietuvas mediju uzmanības centrā. Gan Bankauska kolēģi, gan tuvinieki notikušajā saskata provokāciju.

Kā vēsta portāls «Balsas.lt», visi bijušie un esošie tiesībsargāšanas struktūru darbinieki, kas pazīst aizturēto komandieri, vienā balsī raksturo viņu kā ļoti principiālu un darbaspējīgu profesionāli un labdabīgu cilvēku. «Šāda līmeņa amatpersona nevarēja pastrādāt tādas muļķības. Tas nav viņa stils,» portālam sacījis viens no viņiem, lūdzot neizpaust atklātībai savu vārdu.

Baltkrievijas puse informējusi Lietuvas vēstnieku Minskā Edminu Bagdonu, ka Bankausks aizturēts Ašmjanu robežkontroles punktā ar 45,5 gramiem amfetamīna.

Kā preses konferencē norādījis Viļņas apriņķa galvenā policijas komisariāta vadītājs Ķēstutis Lančinsks, pagaidām viņa rīcībā ir tikai īsa informācija par notikušo, kas viņu ļoti pārsteigusi, un par pārējo viņš var spriest vienīgi no mediju ziņām.

Lančinsks atzinis, ka viņam šķiet dīvains minētais narkotiku daudzums; aizdomas rada arī citi apstākļi.

«Amfetamīns parasti tiek vests no Lietuvas uz Baltkrieviju vai Krieviju, pretējo virzienu neesam novērojuši, turklāt šāds daudzums vairumtirdzniecībai ir par mazu, savukārt mazumtirdzniecībai - par lielu,» viņš spriedis.

Viļņas policijas priekšnieks nav komentējis pieļāvumus, ka Bankauska aizturēšana varētu būt saistīta ar Baltkrievijas slepenajiem dienestiem, norādot, ka viņa rīcībā šādu faktu nav.

Pēc Lietuvas mediju ziņām, Viļņas jātnieku policijas rotas komandieris ir precējies ar baltkrievieti, kurai ir Lietuvas pilsonība, un bieži apmeklējis sievas vecākus Minskā. Amfetamīns esot atrasts Bankauska mašīnā zem paklājiņa brīdī, kad pats tās saimnieks stāvējis ārpusē pie atvērta bagāžnieka. Bankauska tuvinieki pieļauj, ka viņa automašīnā atrastās narkotikas tur varējušas paslēpt pašas Baltkrievijas amatpersonas.

Viļņas apriņķa patruļu vienības komandieris Aļģimants Minkausks kolēģim izteiktās apsūdzības nosaucis par pilnīgi absurdām un paudis viedokli, ka notikušajā sava loma ir pašai Baltkrievijai. Tomēr pieņēmumus, ka kāds no Bankauska tuviniekiem varētu būt saistīts ar kaimiņvalsts slepenajiem dienestiem, viņš uzskata vienīgi par baumām.