Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Maskavā aizliedz naktī tirgot stipros alkoholiskos dzērienus

Maskavā aizliegta spirta un citu stipro dzērienu tirgošana naktī un agrās rīta stundās, lai atradinātu Krieviju no viena no tās lielākajiem veselības bojātājiem, teikts šodienas ziņojumos.

Saskaņā ar Maskavas mēra Jurija Lužkova parakstīto likumu veikali Maskavā no desmitiem vakarā līdz desmitiem rītā vairs nedrīkstēs pārdot dzērienus, kas satur vairāk nekā 15% alkohola.

Šādā veidā Maskavas iedzīvotāji tiks atturēti no stipro alkoholisko dzērienu, piemēram, degvīna un konjaka, pirkšanas vēlā naktī, taču tas neietekmēs alus un vīna pārdošanu. Vēl nav skaidrs, kā šis alkohola tirgošanas aizliegums tiks īstenots.

Aizliegums stāsies spēkā pirmajā septembrī, vēsta «RIA Novosti» un «Interfax».

Iepriekšējais aizliegums neatļāva alkohola tirdzniecību Maskavā no vienpadsmitiem vakarā līdz astoņiem rītā, taču aizliegumā bija nepilnība, kas atļāva veikaliem, vienojoties ar vietējo pašvaldību, pārdot alkoholu visu diennakti.

Šovasar Krievija jau īstenoja aizliegumu braukt alkohola reibumā, kuru parlaments pieņēma pēc tam, kad prezidents Dmitrijs Medvedevs pateica, ka uz krieviem tomēr nevar alkohola reibumā paļauties.

Tika pieņemta arī jauna minimālā likumīgā cena degvīnam, lai nepieļautu kandžas tirgošanu melnajā tirgū par lētākām cenām, kā dēļ katru gadu mirst tūkstošiem krievu.

Nelikumīga alkohola lietošana katru gadu nogalina apmēram 500 000 krievu, un tas ievērojami ietekmē arī vīriešu paredzamo dzīves ilgumu, kas saskaņā ar oficiālajiem datiem ir zemāks nekā tādās nabadzīgajās valstīs kā Bangladeša vai Hondurasa.

«Cilvēki nespēj parūpēties par savu veselību. Tas ir jāiemāca,» sacīja Medvedevs kādā televīzijas intervijā 2009.gadā, kad viņš paziņoja par aizliegumu braukt alkohola reibumā.