Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

100 Latvijas lielākie pelnītāji un lielākie zaudētāji

2009.gada dati liecina, ka starp lielākajiem pelnītājiem redzami pavisam maz sabiedrībā pazīstamu uzvārdu, lielākoties tie ir līdz šim nedzirdēti uzņēmēji. Aizvien mazāk kļūst veiksmīgu pašmāju baņķieru. Pirms gada pirmajā desmitniekā līdz ar tā veterānu, «Rietumu bankas» lielāko pašmāju akcionāru vēl bija arī abi «Aizkraukles bankas» lielakcionāri Oļegs Fiļs un Ernests Bernis, taču nu viņi pārcēlušies uz lielo zaudētāju saraksta virsotni, liecina žurnāla «Pastaiga» apkopotā iepriekšējā gada miljonāru bilance.

Šoreiz uzmanība tika pievērsta vislabāko peļņu guvušajiem un vislielākos zaudējumus cietušajiem privātuzņēmējiem, izveidojot divus unikālus datu apkopojumus, kas, iespējams, vislabāk spēj raksturot Latvijas uzņēmējdarbības vides stāvokli un virzību.

No lielo pelnītāju saraksta vismaz uz gadu pazuduši vairāki Latvijas lielās uzņēmējdarbības vidē pazīstami kungi – degvielas vairumtirgotājs Argods Lūsiņš, tranzītuzņēmējs Oļegs Stepanovs, «Vincenta» impērijiņas īpašnieks Leons Jakrins, kādreizējais «Latvijas kuģniecības» prezidents Andris Kļaviņš.

Megazaudētāju sarakstā šogad atrodama liela daļa šķietami mūžīgo veiksminieku – vai viss gadskārtējā Latvijas bagātāko cilvēku saraksta zieds. Arī kopējie zaudējumu skaitļi ir iespaidīgi. Pirmo desmit lielāko zaudētāju kopējie zaudējumi vien pērn bijuši pat grūti aptverami – gandrīz 119 miljoni latu, liecina žurnāla «Pastaiga» apkopotā informācija.

Pilnu 100 Latvijas lielāko pelnītāju un 100 zaudētāju sarakstu meklējiet žurnāla «Pastaiga» septembra numurā.

Jaunais Latvijas 100 visvairāk nopelnījušo uzņēmēju saraksts izveidots, balstoties uz «Lursoft» datu bāzē apkopotajiem Uzņēmumu reģistrā iesniegtajiem kompāniju gada pārskatiem, bet bankām – uz pašu kredītiestāžu publiskotajiem gada pārskatiem. Sarakstā ir ņemtas vērā tikai tās kapitāldaļas, kas uzņēmējiem Latvijā reģistrētās kompānijās pieder tieši, kā fiziskām personām, pieņēmumi par ārzonas kompānijām, aiz kurām varētu «stāvēt» konkrētas personas, šajā sarakstā nav ņemti vērā. Līdzīgi veidots arī jaunais 100 Latvijas vislielākos zaudējumus cietušo uzņēmēju saraksts.