Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dzērājšoferi protokola noformēšanas brīdī «pārvēršas» par dzērušiem riteņbraucējiem?

Lai izvairītos no lieliem sodiem, daļa šoferu, kuri pie auto stūres ir pieķerti reibumā, maksā kukuļus policistiem, lai protokolā viņus pārformētu par riteņbraucējiem, kuri braukuši dzērumā. Šādas aizdomas, balstoties uz kāda pieredzējuša autovadītāja stāstīto, šodien pauž nedēļas žurnāls «Ir».

Izrādās, ka šogad aptuveni 3000 riteņbraucēju pieķerti braucam dzērumā, bet iereibušo šoferu skaits mazinājies. Turklāt ar katru mēnesi pieaugot dzērumā pieķerto velosipēdistu skaits.

Autovadītājs, kurš vēlējās palikt anonīms, «Ir» stāstījis, ka alkometru rādītājus izdzēst nevar, bet, ņemot vērā, ka sodi par braukšanu dzērumā ar velosipēdu ir mazāki, šoferi maksā kukuļus un protokolā tiek pārformēti par riteņbraucējiem.

Valsts policijas preses dienesta pārstāvis Aigars Bērziņš gan izmaiņas mēģina skaidrot ar to, ka iereibušie acīmredzot vēlas braukt ar velosipēdu. Līdz šim policijas rīcībā neesot nonākusi informācija par darbinieku krāpšanos šādos gadījumos.

Kā aģentūrai LETA norādīja Valsts policijas preses pārstāve Linda Neimane-Zobena, šādi fakti nav apstiprinājušies, jo periodiski tiek veiktas pārbaudes un nekas tamlīdzīgs netiek konstatēts. Vēl viens faktors ir tas, ka procentuāli palielinājies kopējais velosipēdistu skaits valstī, kā arī fakts, ka, braucot ar velosipēdu alkohola reibumā, ir tikai naudas sods.

Arī Iekšlietu ministrijas rīcībā nav informācijas par šādiem gadījumiem, aģentūrai LETA sacīja ministrijas preses pārstāve Gunta Skrebele.

Saskaņā ar sodu sistēmu, ja šoferim tiek konstatētas 0,2 līdz 0,5 promiles alkohola un ja viņa stāžs ir līdz diviem gadiem, naudas sods ir 150 līdz 300 latu apmērā un autovadītāja apliecība tiek atņemta uz sešiem mēnešiem. Velosipēdistam šai gadījumā sods netiek piemērots.

No 0,5 līdz 1 promilei autovadītājam naudas sods ir no 300 līdz 450 latiem un tiesības tiek atņemtas uz vienu gadu, velosipēdists maksā līdz 30 latu sodu.

Ja šoferim konstatē 1-1,5 promiles alkohola, viņam piemēro administratīvo arestu no piecām līdz desmit diennaktīm un naudas sodu 600-800 latu apmērā. Tiesības tiek atņemtas uz diviem gadiem. Velosipēdists šai gadījumā maksā līdz 80 latu sodu.

Ja vairāk nekā 1,5 promiļu reibumā tiek pieķerts šoferis, viņam tiek piemērots administratīvais arests no desmit līdz 15 diennaktīm, naudas sods no 800 līdz 1000 latu un tiek atņemta autovadītāja apliecība uz četriem gadiem. Velosipēdisti šai gadījumā šķiras no 120 latiem.