Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Igauņi «trenēsies» lietot eiro

Igaunijas iedzīvotājiem jau no šā gada decembra tiks dota iespēja laicīgi pierast pie eiro -Igaunijas Banka pasūtījusi 600 000 eiro monētu komplektus, kur katrā komplektā būs 42 monētas 12,79 eiro vērtībā.

Sākumkomplektus Igaunijas iedzīvotāji varēs iegādāties par 200 kronām, informē laikraksts «Latvijas vēstnesis», atsaucoties uz Igaunijas medijiem.

Starta komplektā ietilpst visu to eiro monētu nomināli, kas Igaunijā tiks laisti apgrozībā no nākamā gada 1. janvāra, - 1, 2, 5, 10, 20 un 50 centu monētas, pa vienai 1 eiro un 2 eiro monētai. Igaunijas iedzīvotājiem šos komplektus būs iespējams iegādāties no 1. decembra. Komplektu skaits ir pasūtīts ar tādu aprēķinu, lai ikviens, kas vēlēsies, varētu iegādāties piecus komplektus.

Eiro monētu komplektus sāks tirgot Igaunijas Bankas filiāles. Monētas, kas būs nopirktas kā starta komplekti, no janvāra paliks apgrozībā kā pilnvērtīgs maksāšanas līdzeklis.