Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vecākiem atņemta meitenīte, kura no raudāšanas bija šoka stāvoklī

Trešdien Jūrmalā ar ugunsdzēsēju palīdzību pa logu tika izcelta trīs gadus veca meitenīte, kuru vecāki bija atstājuši mājās vienu. Bērns no ilgstošas raudāšanas atradās šoka stāvoklī.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes preses pārstāve Sigita Pildava, par bērnu, kurš ilgstoši raud, policijai ziņoja kādas mājas Slokas ielā kaimiņi. Viņi stāstīja, ka nereti šajā dzīvoklī reizē raudot pat divi bērni. Policija nekavējoties izbrauca uz šo māju, taču durvis bija slēgtas un neviens tās vaļā nevēra. Dzīvoklī nedzīvo paši tā īpašnieki, bet īrnieki. Policija pamanīja, ka viens dzīvokļa logs atstāts vēdināšanas režīmā, tādēļ izsauca palīgā ugunsdzēsējus, lai tie pa otrā stāva logu varētu iekļūt dzīvoklī.

Glābēji caur logu izcēla sīku, mazu un ļoti noraudājušos meitenīti, kura, kā vēlāk izrādījās, bija vien trīs gadus veca. Bērns bija šoka stāvoklī. Meitenīte tika nogādāta kādā Jūrmalas bērnu aprūpes iestādē.

Policija dzīvoklī atstāja zīmīti, aicinot bērna vecākus ierasties policijā. To viņi izdarīja ap plkst.22. Policijā tēvs ar māti ieradās kopā ar vēl vienu bērniņu, nedaudz jaunāku par šo trīs gadus veco meitenīti. Vecāki pieprasīja atdot bērnu, taču policija skaidroja, ka bērns ir drošībā un par notikušo ir paziņots Bāriņtiesai, kas arī lems par bērna tālāko likteni.

Meitenītes vecāki nesaprata, kādēļ policija tā uztraucas. Viņi uzskata, ka bērns esot pietiekami liels un pieaudzis, lai viens paliktu mājās, un tas jau esot noticis arī pirms šīs reizes.

Policija ir citādās domās, tādēļ policijā ir sākts kriminālprocess par cietsirdīgu un vardarbīgu attieksmi pret nepilngadīgo. Otrs bērniņš palika pie vecākiem, jo nebija nekāda pamata to atņemt. Turklāt arī dzīvoklī, kur atradās trīs gadus vecā meitenīte, antisanitāri apstākļi netika konstatēti.