Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«airBaltic» izvēlas stjuartes un stjuartus Igaunijā

Latvijas nacionālā aviokompānija «airBaltic» Igaunijā sākusi apjomīgu personāla atlases kampaņu, atsaucoties uz Igaunijas nacionālo raidkorporāciju ERR, ziņo LETA.

Prasības pretendentiem ir sekojošas: garums - apmēram 1,65 metri, slaids augums un noteikta garuma mati. Aviokompānijas lidmašīnu personālam jāpiemīt ziemeļnieciskam, sīkstam raksturam, lai nezaudētu savaldīšanos jebkurā situācijā. Vēl viens būtisks nosacījums darbinieku izvēlē ir peldētprasme.

Personāla atlases kampaņa Igaunijas galvaspilsētā sākās 18.augustā. Tā ir kļuvusi par vienu no apjomīgākajām kampaņām valsts vēsturē.

Personāla atlases laikā viena no Tallinas viesnīcu zālēm bija pilna ar modeles izskata meitenēm, atlasē piedalījās arī stiprā dzimuma pārstāvji. Pretendentu mērķis - iegūt darbu pāris tūkstošu metru augstumā virs zemes. Daudzi atzīstas, ka par tādu profesiju sapņojuši jau sen, kopumā 500 cilvēku ir pavēstījuši savu vēlmi izmēģināt stjuarta vai stjuartes darbu.

«Tieši šiem cilvēkiem, kuri atstāj savus CV, uz doto brīdi mēs piedāvājam apmēram 100 darba vietas, taču nākamo 12 mēnešu laikā tās var būt vairāk nekā 500 darba vietas. Mēs meklējam ne tikai stjuartes, bet arī citu profesiju pārstāvjus - finansistus, inženierus un profesionāļus, kas varētu apkalpot arī uz zemes,» sacīja «airBaltic» viceprezidents Jānis Vanags.

Kandidātus, kas pieteikušies uz stjuarta vai stjuartes vietu, gaida vairākas atlases kārtas, pēc tam divi mēneši intensīvu apmācību. Labākais no labākajiem savā pirmajā lidojumā dosies šī gada novembra vidū.

Situācijā, kad Latvijā ir ļoti liels bezdarbs tieši jauniešu vidū, Latvijas nacionālās aviosabiedrības apjomīga stjuaršu atlases konkursa organizēšana Igaunijā vēlreiz norāda uz tās vadītāja Bertolda Flika darbošanos pretēji tās lielākā akcionāra – valsts – interesēm, notikušo steidz komentēt apvienības «Vienotība» vadītāja Solvita Āboltiņa.

«To nevar uztvert citādi kā nodevību pret valsti un tās iedzīvotājiem, kad pēc [Nodarbinātības Valsts aģentūras] NVA datiem valstī bez darba ir apmēram 20 tūkstoši jauniešu vecumā līdz 24 gadiem. Fliks ar šādu rīcību vēlreiz demonstrē savu cinisko attieksmi pret valsts kā akcionāra interesēm, neskatoties, ka jau iepriekš no valdības puses tika uzrunāts mainīt savu nodomu un dot iespēju darbiniekiem tepat Latvijā,» norāda Āboltiņa.

Nav pieņemami, ka mūsu pašu aviokompānija, kuras lielākais akcionārs ir valsts, izvērš tik apjomīgu darbinieku rekrutēšanas kampaņu ārvalstīs. Ja šāda nihilistiska attieksme būs visiem uzņēmējiem, tad bezdarba problēmas Latvijā nekad netiks atrisinātas.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas «Gaismas pils» celtniecībā tiek piesaistīti viesstrādnieki.