Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rundāles novadā atklāj bērnudārzu «Mārpuķīte»

Šodien tiks svinīgi atklāta Rundāles novada pirmsskolas izglītības iestādes «Mārpuķīte» jaunuzceltā ēka, kuras būvniecība tika uzsākta 2009. gada maijā.  

Ēkas būvniecības ģenerāluzņēmējs ir SIA «Moduls Rīga». Jaunuzceltās ēkas būvniecības kopējās izmaksas ir 883 916 lati, portālu «Apollo» informēja Ieva Šaripo, SIA «Moduls Rīga» Mārketinga direktore. 

Bērnudārzs «Mārpuķīte»  pirmo reizi savas durvis mazajiem vēra 1960. gadā Kaucmindes pilī. Šogad tiek svinēta iestādes piecdesmitā gadskārta, sagādājot ilgi gaidītu dāvanu gan «Mārpuķītes» darbiniekiem, gan Rundāles novada mazākajiem iedzīvotājiem. Jaunuzceltais bērnudārzs ir būtisks ieguvums ne tikai mazākajiem Rundāles novada iedzīvotājiem – ēkā izvietots arī pašvaldības pakalpojumu punkts iedzīvotājiem ar atsevišķu ieeju, kā arī telpas ģimenes ārsta praksei. 

Bērnudārzā izvietotas 6 grupiņas, kurās kopumā būs 116 Rundāles novada bērni. Šeit ierīkots bērnu baseins ūdens aktivitātēm un neliela sauna, ir plaša zāle mūzikas nodarbībām un dažādiem pasākumiem, kā arī atsevišķa sporta zāle un ēdamzāle. Tāpat pirmsskolas izglītības iestādes kompleksā ir rotaļlaukums un laukums sporta aktivitātēm. Pašiem mazākajiem bērniem grupiņas izvietotas 1. stāvā ar atsevišķām ieejām, kur vecāku ērtībai paredzēta arī vieta ratiņu novietošanai. 

Katrai grupiņai izbūvēti arī rotaļu laukumi, kas aprīkoti ar smilšu kasti, nojumīti un daudzfunkcionālu moduli ar dažādām aktivitāšu iespējām. Nojumītes konstrukcijā iestrādāti dažādi bērnu attīstību veicinoši rotaļu elementi, atbilstoši viņu vecuma grupai. Izbūvēts arī auto stāvlaukums ar piebrauktuvēm, bruģētiem celiņiem, kā arī apzaļumota apkārtne. 

«Mēs ļoti ceram, ka šī plašās, jaunās telpas un iekārtotā apkārtne priecēs ne tikai bērnudārza bērnus, bet arī visus Rundāles novada iedzīvotājus. Šajā bērnudārzā, veicot telpu plānojumu un peldbaseina izbūvi, papildus augstākiem drošības standartiem un citām normām, ir daudz domāts, lai šeit komfortabli justos arī bērni ar īpašām vajadzībām – lai viņiem būtu ērti pārvietoties un visas telpas būtu pieejamas. Tāpēc pārliecinoši varu teikt, ka «Mārpuķīte» būs viens no modernākajiem bērnudārziem,» uzskata Vitālijs Hrapovs, SIA «Moduls Rīga» būvniecības – montāžas departamenta direktors.