Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tiesa atjauno PCTVL kandidātu sarakstā Sergeju Špaku

Rīgas Administratīvā apgabaltiesa piektdien atcēlusi Centrālās vēlēšanu komisijas lēmumu, kurš paredzēja svītrot no PCTVL saraksta Saeimas deputāta kandidātu uzņēmēju Sergeju Špaku.

Špaks no saraksta tika svītrots, jo Iekšlietu ministrija sniedza informāciju, ka viņš iepriekš sodīts par tīšu noziedzīgu nodarījumu.

«Par to, ka man kopš 2007. gada ir nedzēsts iepriekšējais sods, es uzzināju no ziņu pārraidēm. Tā bija šokējoša ziņa, jo es biju pārliecināts, ka iepriekšējā soda vairs nav. Lieta tika ierosināta par nesavlaicīgu iesniegumu par maksātnespēju. 2007. gada 28.maijā tiesas spriedums piesprieda man naudassodu 480 latu apmērā. 2007. gada 10.jūlijā es piespriesto naudassodu apmaksāju. Tomēr, valsts iestāžu darbinieku nolaidības un bezatbildības dēļ informācija par naudassoda apmaksas faktu tā arī netika paziņota Sodu Reģistram. Šā gada 13.augustā es griezos Rīgas Administratīvajā Apgabaltiesā ar prasību atcelt CVK lēmumu. Es personīgi nodarbojos ar jautājuma risināšanu, atjaunoju dokumentus, kas pierāda manu nevainīgumu, un iesniedzu tos tiesā,» skaidro Špaks.