Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Stankevičs par Bībeles mācību skolās: mēs piedāvājam atjaunot pamatus

Jaunais Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs norāda, ka Bībeles mācība skolās bērnus iepazīstinātu ar «mūsu kristīgo mantojumu». Viņš noliedz, ka tādā veidā bērnus un viņu vecākus piespiedu kārtā pievērsīs kristietībai.

Intervijā laikrakstam «Neatkarīgā» Stankevičs pauž pārliecību, ka ekonomiskās krīzes pamatā ir garīgā krīze.

«Ne tikai mana pārliecība, bet baznīcas vienprātīga atziņa ir tā, ka mūsdienu ekonomiskās krīzes pamatā ir garīgā krīze, vērtību krīze un morālā krīze. Līdz ar to, lai kārtīgi pārvarētu ekonomisko krīzi, mums jāstrādā pie saknēm un pie pamatiem, nevis jāgrābstās pa virsu. Mēs piedāvājam atjaunot pamatus,» sacījis Stankevičs.

«Diemžēl šodien valda liela nezināšana, kas tas [kristīgais mantojums] ir. Šodien postpadomju mantojums netiek neitralizēts caur objektīvu izglītību. Te nākamais punkts būtu – valsts atbalsts reliģisko organizāciju mācību iestādēm. Tas nav pietiekams. Līdz ar to nākamais jautājums – kādas ir mūsu valsts prioritātes? Vairāku gadu tūkstošu pieredze rāda – ja nav sakārtoti garīgie pamati, ja nav garīgās veselības, tad iet pa pieskari arī materiālās lietas. Tātad, ja valsts prioritāte ir ne tikai tās materiālā, bet arī garīgā veselība, tad valsts saprot, ka jāatbalsta tie, kas gādā, lai šie pamati būtu sakārtoti.»