Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«airBaltic» nepieņem politiķu kritiku par personālpolitiku

Latvijas nacionālā lidsabiedrība AS «Air Baltic Corporation» («airBaltic») nepieņem politiķu kritiku par it kā nepareizi piekoptu personālpolitiku un aicina kritizētājus iepazīties ar kompānijas biznesu, to biznesa portālam «Nozare.lv» paziņoja kompānijas viceprezidents korporatīvo komunikāciju jautājumos Jānis Vanags.

Ja neesot skaidrs, kāpēc «airBaltic» meklē darbiniekus, konkrēti - stjuartus, Igaunijā, tad «aicinām iepazīties ar mūsu biznesu - kāpēc «airBaltic» ir kompānija ar visstraujāk pieaugošo pasažieru skaitu un vienīgā aviokompānija, kas strādājusi ar peļņu», skaidroja Vanags. Kompānijas vienīgais princips, izvēloties darbiniekus, esot atrast labākos no labākajiem, neskatoties uz nacionālo piederību. Kompānijā kopumā jau tagad strādājot 27 tautību pārstāvji.

Vanags skaidroja, ka tas ir tikai normāli, ka tiek meklētas stjuartes Igaunijā, jo tieši Igaunijā šovasar ir atvērta kompānijas bāze un šeit tiek nodrošināti seši tiešie «airBaltic» reisi. Turklāt šogad no Latvijas darbā jau ir pieņemti 100 stjuarti, un kandidāti ar atbilstošām kompetencēm darbā tiek pieņemti vēl patlaban. Kopumā kompānija esot gada laikā radījusi 1000 darba vietu, un no kopējā jaunu darba vietu piedāvājumu skaita «airBaltic» daļa esot 20%.

Jau ziņots, ka partiju apvienības «Vienotība» līdzpriekšsēdētāja un partijas «Jaunais laiks» (JL) valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa aģentūrai LETA pauda viedokli, ka stjuartu meklēšana Igaunijā laikā, kad Latvijā aptuveni 20 000 jauniešu vecumā līdz 24 gadiem ir bez darba, ir pretēja valsts kā lielākā «airBaltic» akcionāra interesēm.

Āboltiņa, kura jau iepriekš asi kritizējusi «airBaltic» vadītāju Bertoltu Fliku, uzskata, ka ar šo gadījumu Fliks atkārtoti demonstrējot savu cinisko attieksmi pret valsts kā lielākā akcionāra interesēm, neskatoties uz to, ka jau iepriekš no valdības puses viņš tika aicināts mainīt savu nodomu un dot iespēju izmēģināt sevi stjuarta darbā cilvēkiem no Latvijas.

Politiķes skatījumā, notikušais tikai vēlreiz aktualizē diskusiju par nepieciešamību palielināt valsts kā lielākā akcionāra ietekmi «airBaltic» operatīvajā darbībā, lai tādā veidā nodrošinātu pilnīgu valsts interešu ievērošanu lidsabiedrībā.

«Nav pieņemami, ka mūsu pašu aviokompānija, kuras lielākais akcionārs ir valsts, izvērš tik apjomīgu darbinieku rekrutēšanas kampaņu ārvalstīs. Ja šāda nihilistiska attieksme būs visiem uzņēmējiem, tad bezdarba problēmas Latvijā nekad netiks atrisinātas,» sašutumu pauž Āboltiņa.