Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tirgotājs: kā tikko negaiss, tā cilvēki steidz pirkt zibensnovedēju

Saistībā ar stipro lietu un pērkona negaisiem šovasar pieprasījums pēc zibensnovedējiem palielinājies par 35%-40%, biznesa portālam «Nozare.lv» atzina SIA «Duo Systems» valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Migla.

«Pieprasījums pēc zibensnovedējiem ir viļņveidīgs - kā tikko norisinās negaiss ar zibens izlādēm, kas šogad Latvijā nav retums, nākamajā dienā vērojams pieprasījuma pieaugums,» teica Migla.

80%-85% gadījumu klienti, izvēloties zibensnovedēju, vadās pēc cenas, 15%-20% klientu svarīgs ir zīmols. Latvijā un pasaulē vispazīstamākie ir divi lielie ražotāji - «Obo Bettermann» un «Erico», kas ražo divu veidu zibens aizsardzības sistēmas - pasīvo un aktīvo, ko galvenokārt uzstāda industriāliem objektiem, stāstīja «Duo Systems» pārstāvis.

Cenu līmenis pasīvajai un aktīvajai zibens aizsardzībai atkarīgs no objekta un sarežģītības pakāpes. «Piemēram, privātmājai cena zibens aizsardzības materiāliem svārstās no 250 latiem līdz 500 latiem atkarībā no sarežģītības pakāpes. Toties aktīvās zibens aizsardzības viena uztvērējgalva var maksāt aptuveni 800 latus, tādējādi izmaksas ir lielākas,» atzina Migla, norādot, ka katrs projekts ir izskatāms atsevišķi.

Savukārt zibens aizsardzības uzstādīšana atkarīga no pasūtītāja prasībām un vietas, kā arī augsnes, kur jāveic uzstādīšanas darbi. «Zemējuma instalācijas izmaksas ir, sākot no 300 latiem līdz 1500 latiem un vairāk, jo zemējuma kontūras ir jāizrok, bet rakšanas darbus apgrūtina, piemēram, dolomīts, kas gala rezultātā rada papildu izdevumus klientam. Tāpēc pirms pilnas tāmes iesniegšanas vēlams, lai objektu klātienē apskata speciālists,» skaidroja Migla.