Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ņujorkas centru apsēdušas blaktis

Viena no pazīstamākajām Ņujorkas centra ēkām - «Empire State Building» debesskrāpis -, kā arī vairākas citas turienes celtnes cietušas blakšu uzbrukumā, vēsta laikraksts «Daily News».

Nepatīkamie asinssūcēji pamanīti darbinieku ģērbtuvēs debesskrāpja pagrabā. Turklāt blakšu izrādījies tik daudz, ka cīņai ar tām vajadzējis izsaukt speciālistus.

Pēdējās nedēļās vērojams plašs blakšu uzbrukums Ņujorkai. Kukaiņus, kurus iepriekš periodiski varēja sastapt viesnīcās un daudzdzīvokļu namos, tagad atrod veikalos un birojos, arī modes žurnāla «Elle» redakcijā, jaunos, tikko uzceltos dzīvokļu namos un šikos apartamentos.

Šajās dienās pilsētniekus un Ņujorkas viesus šokēja ziņa, ka blaktis uzietas arī pašā megapoles centrā - Taimskvērā, daudzzāļu kinoteātrī AMC.

Blakšu jautājums kļuvis par tik nopietnu problēmu, ka vienā no prestižākajiem Ņujorkas universālveikaliem «Bergdorf Goodman» bijuši spiesti pieņemt darbā vairākus jaunus darbinieku - bīgla šķirnes suņus, kas īpaši apmācīti šo kukaiņu meklēšanā.

Pašā veikalā, kas atrodas prestižajā Piektajā avēnijā, gan blaktis vēl nav manītas. «Tomēr profilakses labā pie mums strādā suņi,» žurnālistiem paskaidroja veikala pārstāve Džindžera Rīdere.

Ja 2004.gadā pilsētas sanitārais dienests saņēma 537 izsaukumus, kad iedzīvotāji lūdza, lai cīņai ar kukaiņiem tiek atsūtītas speciālistu komandas, tad 2009.gadā bijuši 11 tūkstoši šādu izsaukumu, bet šogad šis rādītājs būs vēl augstāks, apliecināja pašvaldības pārstāvji.