Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Internetā publisko, iespējams, Lemberga advokāta liecības prokuratūrai

Interneta vietnē «[s:34686]» šodien publiskotas, iespējams, Ventspils domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga un viņa ģimenes kādreizējā advokāta Ginta Laiviņa-Laivenieka liecības prokuratūrai laikā no 2008.gada marta sākuma līdz jūnijam - kopā 92 lapaspuses.

Kā ziņots, 9.augustā šajā mājaslapā tika ievietotas Lemberga dēla Anrija un 16.augustā - meitas Līgas kontu pārskatu izdrukas par tādu pat laika posmu, bet 19.augustā - paša Ventspils mēra konta pārskata izdrukas. Visos šajos gadījumos Datu valsts inspekcija konstatējusi iespējamu likumpārkāpumu personas datu aizsardzības jomā un vērsusies prokuratūrā, savukārt Valsts policija jau ierosinājusi kriminālprocesu par Anrija iespējamo bankas kontu publiskošanu internetā.

Šodien publiskotajos dokumentos Laiviņš-Laivenieks apliecina, ka Lembergs «bija un joprojām ir ļoti ietekmīgs cilvēks. Tas bija saistīts gan ar viņa ievērojamo līdzdalību un ietekmi biznesa struktūrās (..), gan arī viņa līdzdalību politisko procesu veidošanā Latvijā. Kā piemēru varu minēt viņa izvirzīšanu par premjerministra amata kandidātu, ko veica viena no vadošajām valdības koalīcijas partijām».

Dokumentos teikts, ka Lembergs un viņa ģimene esot patiesie labuma guvēji vairākās Ventspils uzņēmējsabiedrībās.

Liecībās Laiviņš-Laivenieks atklāj savas darbības Lemberga un viņa dēla Anrija interesēs, liecina par notikumiem ar Nīderlandes firmas «Netherfin Financial Services B.V.» iegādi, tās meitas uzņēmuma «NFS» pārvaldīšanu un darbībām Latvijā saistībā ar ietekmi SIA «Lat Transnafta», par sadarbību ar Šveices advokātu Rūdolfu Meroni, kā arī par vairākiem apjomīgiem darījumiem, kas pirms vairākiem gadiem veikti Ventspils mēra interesēs un pēc viņa norādījumiem.

Viņš liecībās norāda uz atsevišķiem vairākus miljonus vērtiem darījumiem, proti, «Netherfin Financial Services B.V.» trīs miljonu ASV dolāru noguldījumu bankā, kas izsniegusi šāda apjoma summu «Ventspils brīvostas pārvaldei», uz SIA «Puses» dalībnieci - Lihtenšteinā reģistrēto firmu «Annapolis Anstalt». Kā tās beneficiārs tiek nosaukts Anrijs Lembergs.

Tāpat tiek norādīts uz Meroni darbošanos Lemberga kā patiesā labuma guvēja interešu pārstāvībai «Yelverton Investment B.V.», kur kā Lemberga pārvaldāmo aktīvu vērtība tiek norādīti aptuveni 50 miljoni latu. «Šīs Lemberga intereses publiski nav atklātas. Ar to es domāju, ka viņa saistība ar to nav redzama ne ārvalstu, ne arī Latvijas komercreģistros (..),» liecībās norāda Laiviņš-Laivenieks.

Laiviņš-Laivenieks arī apstiprina, ka «Netherfin Financial Services B.V.» īpašniece «Barnaby International B.V.» tikusi nopirkta Aivara Lemberga interesēs, atzīstot, ka Lembergs un viņa ģimene varējuši būt šīs sabiedrības patiesie labuma guvēji. Tas darīts, lai pārņemtu citas sabiedrības - «Kaywood International Ltd» - aktīvus, kas bijuši izvietoti sabiedrībā «Lat Transnafta».

Pēc 2008.gada 25.februāra intervijas Latvijas Televīzijas raidījumā «100.pants» noskatīšanās pratināšanas laikā prokuratūrā Laiviņš-Laivenieks norāda, ka tajā un vēl kādā intervijā Lembergs «pats faktiski apliecina savu līdzdalību un ietekmi vislielāko politisko lēmumu pieņemšanā, kā arī personu izvirzīšanā un ietekmē biznesa vidē. Tas atbilst patiesībai un tā es vienmēr viņu esmu uztvēris».

Jurists norāda uz virkni uzņēmējsabiedrību, kurās Lembergam bijusi ietekme, jo viņš pamatā noteicis šo komersantu darbības noteikumus un līdzdalību uzņēmējsabiedrībās Latvijā.

Šīs informācijas publiskotāji norāda, ka šī ir «viena no briesmīgākajām lietām, kas var notikt, kad pēkšņi sāk runāt īpaši pietuvināts rokaspuisis. Un ne vienkārši runāt, bet liecināt, uzrādīt dokumentus un piezīmes, atcerēties jaunas un jaunas nianses. Šķiet, Aivaram Lembergam patiešām labi noderētu viņa kādreiz kādam savam oponentam pieminētais neapkaltušais zuša augums, lai pierādītu, ka viss taču ir meli, meli un meli. Savukārt visiem citiem - turpinot stāstījumu par tērētajiem miljoniem, te būs neliels iesākums dokumentālajam stāstam par to, kā Latvijas valstij paslepus un pa kripatai vien tika nozagts miljards».

Ventspils mērs iepriekš paudis viedokli, ka ir sākta jauna, pret viņu vērsta nomelnošanas kampaņa, kas saistāma ar drīzajām Saeimas vēlēšanām. Viņš uzskata, ka jauno kampaņu pret viņa ģimeni īstenojot žurnālists Lato Lapsa un uzņēmējs Ainārs Gulbis, kurš atzīts par cietušo patlaban Rīgas apgabaltiesā izskatāmajā krimināllietā pret Lembergu.

Šajā krimināllietā Aivaru Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam sakarā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem. Šajā lietā apsūdzēts arī Ventspils mēra dēls Anrijs un uzņēmējs Ansis Sormulis. Visi apsūdzētie uzsver, ka nesaprot un neatzīst viņiem uzrādītās apsūdzības.

Pēc Lemberga ziņām, tieši Lapsa un Gulbis stāvot aiz Ventspils mēra ģimenes locekļu bankas kontu izdruku un Gulbja liecību publiskošanas internetā. Kā apgalvoja Lembergs, pagājušajā nedēļā kāds jurists, «kura regulārā iesaiste visnopietnākajos valsts skandālos liek ņemt vērā viņa informētības līmeni», nosūtījis viņa advokātam īsziņu ar tekstu: «Lūdzu nodod savam klientam, ka ar Lapsas plosīšanos («rokasgramata.com») mūsu klientiem nav nekāda sakara. Šis mēģināja pierunāt mūsējos finansēt, bet viņi strikti atteicās. Šodien noskaidrojām, Lapsa saņēmis to no Gulbja.«

www.rokasgramata.com

«Patiesībā es ne tikai pilnībā piekristu [Aivara] Lemberga kungam, bet viņa histēriskās bažas, ka klajā var nākt daudzi un nezināmi fakti par viņa dzīvi un darbiem, ir visnotaļ pamatotas. Varu atklāt, ka kampaņa, kas ir iecerēta pret Lemberga kungu, ir apjomīgākā, kāda līdz šim redzēta Latvijas brīvvalstī. Kampaņas budžets ir lēšams vairākos desmitos miljonu latu, bet viņš maldās, ka šādu kampaņu var organizēt tikai viņa pieminētie «stepanovi un berķi». Patiesībā kampaņa ir apjomīga nomelnošana, kurā iesaistījies gan Džordžs Soross ar visiem parazītiem, ASV, kas vēlas iznīcināt Latvijas buržuāziju, gan čekisti, komjaunieši, skauti, gaidas un arī veģetārieši,» iepriekš ironiski bija izteicies Lapsa.

www.rokasgramata.com