Basketbolistes apspēlē Rumāniju arī Rīgā

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra B apakšgrupas spēlē šodien «Arēnā Rīga» Latvijas izlase ar 83:70 uzvarēja Rumānijas basketbolistes.

Latvija un Rumānija 83:70 (25:21, 48:37, 61:52). Tamane 15 (14 atl.b.), Babkina 11 (6 rez. piesp.), Baško 11, Kārkliņa 9 (5 rez. piesp.), Brumermane 9, Niedola 7 (9 atl.b.), Putniņa 7, Kubliņa 5, Jansone 3, Eglīte 2, Dreimane 2; Paskalau 21, Marginjana 13, Pavela 12, Mandače 10.

Spēle iesākās līdzīgā cīņā un, lai gan pirmās ceturtdaļas vidū latvietes panāca +5 (14:9), rumānietes rezultātu ātri vien izlīdzināja un pat izvirzījās vadībā (17:19). Tikai labāk nospēlētas ceturtdaļas pēdējās pāris minūtes ļāva Latvijas komandai iegūt četru punktu pārsvaru (25:21). Otrās ceturtdaļas 5. minūtē mūsu basketbolistēm bija tikai + 3 (29:26), tomēr turpinājumā mājinieces sāka palielināt pārsvaru, kas īsi pirms došanās lielajā pārtraukumā bija sasniedzis jau 14 punktus (48:34).

Trešajā ceturtdaļā latvietēm izdevās saglabāt iegūto pārsvaru - ceturtdaļas sākumā mājiniecēm bija 11-14 punktu pārsvars, bet ceturtdaļas beigu daļā Latvijas izlasei bija +9 (61:52). Pēdējās ceturtdaļas sākumā Latvijas komandas pārsvars sasniedza jau 15 punktus (67:52), bet vēlāk arī +19 (75:56), tādejādi mača uzvarētāja liktenis bija izšķirts.

Jāpiebilst, ka Latvijas izlase šajā mačā ļoti pārliecinoši uzvarēja cīņu zem groziem - 49 pret 21!

Atgādinām, ka pirmajā abu komandu tikšanās reizē Latvijas izlase izbraukumā uzvarēja ar 76:47.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs ceturtdien, 26. augustā izbraukumā pret Izraēlu, bet pēdējais kvalifikācijas turnīra mačs būs svētdien, 29. augustā Rīgā pret Serbiju.