Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Linstow»: tirdzniecības ielas izveide Vaļņu ielā piesaistīs tūristus

Nekustamā īpašuma un tirdzniecības centru attīstītājs un apsaimniekotājs SIA «Linstow Center Management» prezentējis uzņēmējiem, zemes un ēku īpašniekiem, to nomniekiem un apsaimniekotājiem, kā arī Rīgas pilsētas atbildīgajām institūcijām savu redzējumu, kā attīstīt Vaļņu ielu Rīgā par tirdzniecības ielu.

Uzņēmuma ideja par Vaļņu ielas attīstību paredz pilnveidot jau esošās tendences, kas raksturo šīs ielas potenciālu kļūt par Rīgas galveno tirdzniecības ielu ar restorāniem, kafejnīcām, mākslas galerijām un iespēju ērti novietot automašīnu līdzās esošajā autostāvvietā Jēkaba Kazarmās.

«Linstow Center Management» ierosinājis apvienot spēkus visām ieinteresētajām pusēm – pilsētai, uzņēmējiem, zemes un ēku apsaimniekotājiem, īpašniekiem, un to nomniekiem – un kopā attīstīt Vaļņu ielu kā galveno tirdzniecības ielu Rīgā.

Vaļņu iela ir piemērota tirdzniecības ielas statusam, jo tā jau tagad daļēji ir gājēju iela, tai ir labs novietojums, savienojot Vecrīgas dienvidu un ziemeļu daļas, tur visu gadu ir liela gājēju plūsma, turklāt visas ielas garumā atrodas nozīmīgi enkurnomnieki.

Tirdzniecības ielas izveide Vaļņu ielā veicinās interesi par Vecrīgu, piesaistīs tūristus un uzlabos Vecrīgas publiskās ārtelpas kvalitāti. Gājēju iepirkšanās ielas ir ļoti iecienītas daudzās Eiropas galvaspilsētās – Stokholmā, Oslo, Kopenhāgenā, Stambulā un citur, norāda uzņēmums.

«Iepirkšanās iela būs ne tikai populāra, sakopta un dzīva vieta pilsētas centrā, ar ko lepoties vietējiem iedzīvotājiem un apmeklēt tūristiem, bet arī laba uzņēmējdarbības telpa, ar kuras palīdzību komersanti varēs piesaistīt vairāk klientus un palielināt uzņēmuma apgrozījumu. Tas ir lielisks piemērs, kā, izmantojot publisko-privāto partnerību, var sekmēt pilsētvides sakārtošanu, padarot to pievilcīgāku un daudzfunkcionālāku,» stāsta «Linstow Center Management» valdes priekšsēdētājs Frode Gronvolds.

Atbilstoši tirdzniecības ielas konceptam, Vaļņu ielā pilsētas iedzīvotājiem un tūristiem tiktu piedāvātas, pirmkārt, visplašākās iespējas iepirkties, apmeklēt kafejnīcas un restorānus, kā arī izklaides un atpūtas iespējas – koncerti, izstādes un mākslas pasākumi.

Lai Vaļņu ielu attīstītu par iepirkšanās ielu, ir atbilstoši jāsakārto infrastruktūra, piemērojot to gājēju ielas specifikai – jāuzlabo ielas segums un veikalu skatlogu risinājumi, jānodrošina apgaismojums diennakts tumšajā laikā, jāparedz soliņi, apstādījumi, informatīvās norādes.

Ņemot vērā Vaļņu ielas vēsturiski izveidojušās priekšrocības, kompānijas skatījumā, tā ir ideāli piemērota tirdzniecības ielas izveidei, un nepieciešamie uzlabojumi ir ieviešami bez īpašiem sarežģījumiem un ar samērīgiem līdzekļiem.