Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kadru mainība SAB esot ļoti neliela

Satversmes aizsardzības birojā (SAB) nevēlas atklāt, kas ieņēmis bijušā biroja šefa vietnieka Ulda Dzenīša vietu. Tāpat netiek atklāts, kāpēc [s:34699].

Jautāta par Dzenīša aiziešanas iemesliem, biroja pārstāve Baiba Rāta-Saliņa laikrakstam «Diena» atbild skopi – kadru mainība SAB esot ļoti neliela, taču arī darbinieki ar lielu pieredzi mēdz pārtraukt dienesta attiecības.

Likumos ir paredzētas noteiktas situācijas, kad amatpersona var pretendēt un saņemt izdienas pensiju arī pirms 50 gadu vecuma sasniegšanas, šī ir viena no šādām situācijām, raksta «Diena». 

Nacionālās drošības padomes loceklis un Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītājs Dzintars Jaundžeikars (LPP/LC) no televīzijas uzzinājis, ka SAB šefa vietnieks ir aizgājis no darba.

«Diemžēl ir tā, ka par šo jautājumu padomes sēdē SAB vadītājs neko nav ziņojis. Oficiāli par to dzirdu pirmo reizi, bet, ko es par to zinu, tas ir cits jautājums,» izvairīgs ir Jaundžeikars.

Viņš gan norādīja, ka saskaņā ar likumiem SAB par šādām lietām NDP nemaz nav jāatskaitās, tādēļ viņš nezina, vai šis bijis vienīgais biroja vadītāja vietnieka aiziešanas iemesls.