Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kāpēc nevar ticēt iereibušam vīrietim

Zinātnieki noskaidrojuši, kāpēc piedzērušiem vīriešiem patīk praktiski visas sievietes bez izņēmuma, vēsta «Discovery News». Izrādās, ka alkohola ietekmē vīrieši zaudē spēju atšķirt simetriskas, vairāk simpātiskākas sieviešu sejas, no asimetriskām, mazāk simpātiskām. Pie šāda secinājuma nonākusi grupa Londonas zinātnieku, kuri veica pētījumu ar iereibušiem un nedzērušiem jauniešiem.
 
Bārā notiekošajā eksperimentā piedalījās 64 studenti. Puse no viņiem alkoholu nelietoja, bet otra bija iereibusi. Zinātnieki abām studentu grupām parādīja meiteņu fotogrāfijas, kurām bija, gan simetriskas, gan asimetriskas sejas un palūdza brīvprātīgajiem noteikt vispievilcīgākās.
Eksperimentā tika noskaidrots, ka studenti, kuri bija skaidrā, bija arī izvēlīgāki – viņi par simpātiskām nosauca meitenes ar pareiziem sejas vaibstiem, kamēr iedzērušie teica, ka viņiem patīk arī meitenes ar asimetrisku sejas izteiksmi.

Zinātnieki arī noskaidroja, ka neskatoties uz spējas atšķirt simpātiskas meitenes no nesimpātiskām zaudēšanu alkohola ietekmē, vīrieši tomēr bija daudz uzmanīgāki pret pretējā dzimuma ārējo izskatu nekā sievietes. Iespējams, ka piedzērušās sievietes kļūst mazāk izvēlīgas tāpēc, ka nepievērš tādu uzmanību potenciālā partnera ārienei, kā vīrieši.

Pēc viena no zinātnieka domām, nākotnē pētniekiem būtu ļoti interesanti uzzināt uz kādām vēl īpašībām, kuras atbild par partnera «atlasi» pēc ārējām pazīmēm, alkohols atstāj spēcīgu ietekmi.
 
Vairāk informācijas: Discovery News - Mystery of Beer Goggles Solved