Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jānis Preiss ar vēja dēli šķērsos Baltijas jūru no Gotlandes līdz Liepājai

Godalgotais latviešu ūdenssportists liepājnieks Jānis Preiss šodien apņēmies šķērsot Baltijas jūru uz vindsērfinga dēļa no Gotlandes līdz Liepājai. Vakar Preiss jau devās ceļā uz Gotlandi, aģentūru LETA informēja SIA «Baltijas Komunikāciju centrs» pārstāve Anda Podziņa.

Vakar, pētot jaunākās laika prognozes, tika pieņemts lēmums braukt nevis uz Visbiju, bet gan uz Slites ostu.

Lai neiekļūtu vētrā, kas tiek prognozēta no šodienas pēcpusdienas līdz ceturtdienai, «Xcelsior Latvian Sailing Team» pavadošās jahtas «Ananda» kapteinis Andrejs Buls un Preiss izlēmuši, ka brauciens ar vindsērfinga dēli no Gotlandes sāksies šodien ar pirmajiem saules stariem. Iespējams, tas notiks jau ap plkst.4 rītā. Līdz ar to Liepājā Jānis varētu atgriezties pēcpusdienā, laikā no plkst.14 līdz plkst.15.

«Visu vasaru gaidījām vēju, lai varētu šo sapni īstenot. Tagad izskatās, ka vējš būs ļoti stiprs. Cerams, ka viss izdosies, kā plānots. Ja viss notiks pēc scenārija, tad finišs būs lieliska dāvana man pašam 34.dzimšanas dienā,» pastāstīja Preiss.

Jānim labu ceļa vēju vakar novēlēja arī Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija). Liepājas pilsētas karogs ir nodots Jāņa rokās, un pats sportists tiek gaidīts atpakaļ mājās. Ceļā uz pavadošās jahtas atrodas arī mūziķis Aigars Runčis, kas mājās palikušajiem atbalstītājiem ziņo par brauciena norisi. Otrdien notiks sazināšanās «Radio SWH» tiešajā ēterā.
Visi laipni aicināti Liepājas promenādē otrdienas pēcpusdienā sagaidīt Preisu. Aptuvenais sagaidīšanas laiks ir plkst.15, bet brauciena organizatori aicina sekot līdzi jaunākajai informācijai.

Sākotnēji Preiss bija iecerējis šķērsot jūru no Liepājas līdz Visbijai, taču, pakļaujoties vēja virziena maiņai, brauciens «Ar buru pār jūru» norisināsies nevis no Latvijas uz Zviedriju, bet gan pretējā virzienā - no Gotlandes uz Liepāju.

Tas būs fizisks pārbaudījums vairāk nekā 10 stundu garumā.

«Pakļaujoties dabas untumiem, pielāgošos vēja virzienam un mainīšu maršrutu, bet mērķis paliek - šķērsot Baltijas jūru. Ceļa garums, ko veikšu ar vindsērfinga dēli, nemainās, tas ir aptuveni 200 kilometru. Vienīgais, ko pats sev vēlu un bez kā nevarēšu iztikt, ir labs ceļavējš,» pastāstīja Preiss.
 
Brauciena «Ar buru pār jūru» galvenais atbalstītājs ir SIA «Latvijas Mobilais telefons». Savukārt par sportista un viņa inventāra drošību rūpēsies apdrošināšanas kompānija «BTA».