Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

OCTA cenu salīdzinātāji cīnās par vietu tirgū

Obligātās civiltiesiskās transportlīdzekļu apdrošināšanas (OCTA) polišu cenu salīdzināšanas portālu vidū radušās nesaskaņas par piedāvāto pakalpojumu atbilstību Latvijas likumdošanai.

No šā gada 9.augusta interneta portāls «Gudriem.lv» piedāvā salīdzināt OCTA polišu cenas apdrošinātu interneta vietnēs. «Gudriem.lv» pārstāvis Dmitrijs Zaznovs norāda, ka jaunais pakalpojums radījis neapmierinātību citām kompānijām, kas arī savās mājaslapās piedāvā salīdzināt cenas vai iegādāties OCTA polises. 

Saskaņā ar viņa sniegto informāciju pēc pakalpojuma ieviešanas «Gudriem.lv» saņēmuši vēstules, kurās pausta prasība slēgt jaunieviesto pakalpojumu. Vēstuļu sūtītājs bijis mājaslapas «Octas.lv» līdzīpašnieks - SIA «R&D apdrošināšanas brokers». 

Zaznovs saka, ka vēstulēs «Gudriem.lv» esot apvainoti par it kā nelikumīgu darbību veikšanu, apdrošināšanas likuma pārkāpšanu un nepatiesas informācijas sniegšanu. Vēstuļu sūtītāji neesot slēpuši, ka ir gatavi «karot» ar «Gudriem.lv», turklāt teikušies piesaistīt arī tiesībsargājošās iestādes.

«R&D apdrošināšanas brokers» valdes priekšsēdētājs Dainis Maldutis biznesa portālam «Nozare.lv» gan uzsvēra, ka «Gudriem.lv» izplatītais paziņojums ir «lēta ažiotāža, ar kuras palīdzību portāls vēlas celt savu publicitāti». Viņš vairījās konkrēti atbildēt uz jautājumu, vai «Octas.lv» sūtīja vēstules portālam «Gudriem.lv», prasot pārtraukt OCTA cenu salīdzināšanu.

Maldutis norādīja, ka «R&D apdrošināšanas brokers» sazināsies ar nozari uzraugošo institūciju - Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK), lai noskaidrotu, vai interneta vietnes «Gudriem.lv» OCTA polišu salīdzināšanas pakalpojumā ir saskatāmas apdrošināšanas starpniecības pazīmes un vai interneta vietne drīkst veikt savu darbību, nereģistrējoties apdrošināšanas un pārapdrošināšanas starpnieku reģistrā.

Savukārt Zaznovs ir pārliecināts, ka «Gudriem.lv» pakalpojums nav pretrunā ar Latvijas likumdošanu, jo portāls nenodarbojoties ar polišu tirdzniecību, bet tikai piedāvā salīdzināt OCTA cenas starp deviņām apdrošināšanas kompānijām Latvijā. Izvēloties sev piemērotāko polisi, klients automātiski nonākot apdrošinātāja mājaslapā, kurā veic pirkumu. Viņš arī uzsver, ka, pirms ieviest OCTA salīdzināšanu, «Gudriem.lv» konsultējās ar FKTK juristu.

«Tā kā netirgojam polises, mēs neesam ne brokeri, ne apdrošinātāji, bet tikai informācijas sniedzēji. Visi uzrunātie un iesaistītie apdrošinātāji labprāt atsaucās mūsu piedāvājumam. Ja kāda no šīm firmām lūgs izslēgt sevi no OCTA cenu reitinga, mēs nekavējoties to izdarīsim,» apgalvo Zaznovs.

Meklētājā «Google.lv» biznesa portāls «Nozare.lv» pārliecinājās, ka salīdzināt OCTA polišu cenas piedāvā vēl vismaz desmit interneta portāli, daļa no tiem piedāvā arī polises iegādāties.

Kā biznesa portālam «Nozare.lv» paskaidroja FKTK, ikviena persona, kas vēlas nodarboties ar apdrošināšanas starpniecību, var sākt šādu darbību tikai pēc reģistrācijas piesaistīto apdrošināšanas aģentu reģistrā, ko uztur apdrošinātājs, vai apdrošināšanas un pārapdrošināšanas starpnieku reģistrā, ko uztur FKTK.