Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«kim?» radošās darbnīcas Spīķeros veiksmīgi noslēgušās

Sestdien, 21. augustā, svinot Rīgas svētkus, laikmetīgās mākslas muzeja pilotprojekta «kim?» galerijās un arī pagalmā, notika «O!Kartes» atvērtās darbnīcas Spīķeros.

No plkst. 15.00 līdz pat pusnaktij ikvienam apmeklētājam bija iespējams piedalīties un radīt jaunus darbus krāsu, skulptūru, instalāciju, foto, grafiti un performanču darbnīcās.

Iedvesmojoties no tādiem laikmetīgās mākslas meistariem kā Īva Kleina, Niki de Sanfalles, Ervīna Vurmsa, Džeksona Polloka un citiem, tika radītas mirkļa skulptūras un cukura mākslas darbi, «sašautās gleznas», tapa papīra un kartona aplikāciju darbi, nozīmītes un pastkartes, fotogrāfijas ar Jajoi Kusamas «polkas punktiem» rotātā telpā, mainīta telpas izpratne ar pāris tūkstošu balonu palīdzību, un ikviens varēja pārtapt par humanoīdu, ietērpjoties Ernesto Neto stila humanoīda skulptūrā.

Lietus brīžos un līdz vēlai naktij «kim?» 3. stāva lekciju zālē bija skatāma „Future Shorts” īsfilmu izlase.
 
Darbnīcu dalībnieki un apmeklētāji varēja iepazīties arī ar «kim?» galerijās apskatāmajām izstādēm: nīderlandiešu mākslinieka Aldo Krūzes (Aldo Kroese) ūdens skulptūrām izstādē «Svešpieplūde», Maijas Kurševas grafikām un halucinogēnā audio stāsta izstādē «Trīskājains gadījums» un radošās grupas «Orbīta» pārdomām par komentāru nozīmi mākslas darba izprašanā izstādē «Komentāri». Programmas Nr. 14 izstādes aplūkojamas vēl šo nedēļu, līdz 29. augustam.

Rīgas svētku dienā, piedaloties divarpus tūkstošiem apmeklētāju, tika radīts daudz gan mirklīgu, gan paliekošu radošu darbu; paši apmeklētāji priecājās par iespēju tos ņemt līdzi, mājup dodoties, un izteica vēlēšanos, lai šādi pasākumi lieliem un maziem mūsdienu mākslas interesentiem pilsētas svētku un festivālu ietvaros notiktu arī turpmāk.