Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvija - zelta eksportētāja? Uzpirkšanas bums varētu beigties pēc gada

Gredzenu, ķēdīšu un auskaru nēsātājiem Latvijā izmisīgi vajag naudu, kamēr citur pasaulē cilvēki vēlas tieši pretējo – brīvos līdzekļus pārvērst zeltā. Šo apstākļu sakritība lombardus un juvelierizstrādātājus pamudinājusi novākt agrāk populāros uzrakstus «pārdod», to vietā izkarot «pērk». Uzpirkto zeltu tālāk pārdod ārvalstīs, tā pārvēršot Latviju no zelta importētājvalsts eksportētājā, vēstī laikraksts «Latvijas Avīze».

Par zeltlietām, kas pirms dažiem gadiem pirktas, maksājot, piemēram, 500 dolārus par unci jeb 11 – 12 latu par gramu, šodien var dabūt tikpat. Turklāt pārdodot ne vairs kā juvelierizstrādājumus, bet gan kā mazvērtīgākos zelta lūžņus, laikrakstam norādījis Latvijas proves biroja vadītājs Pēteris Brangulis.

Ļaudis, kas nes zeltu uzpirkšanai, esot ļoti dažādi – sākot no 18 gadiem līdz pat sirmam vecumam. Savukārt zelta pircēji lielākoties to izmanto pašu lietošanai, ja nav aizspriedumu pret lietotiem juvelierizstrādājumiem.

Cik ilgi vēl turpināsies zelta iepirkšanas uzplūdi? Arī zelta tirgū procesi ir cikliski un Latvijā zelta iepirkšanas bums varētu ilgt vēl apmēram gadu: «Līdz brīdim, kad tie, kam ir finansiālas problēmas, vai nu būs tikuši ar tām galā, vai otrs variants – tās risinot, būs zeltu pārdevuši un vairs nepietiks, ko uzpirkt. Zelta uzpircēji gan, neraugoties uz to, pastāvēs vienmēr,» laikrakstam «Latvijas Avīze» sacīja Brengulis.