Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Prezidenta kancelejas atbilde uz «Ejambalsot.lv» aicinājumu Zatleram

Atbildot uz [s:34722], otrdien Valsts prezidenta kanceleja ir nosūtījusi vēstuli Valdim Liepiņam, informējot, ka Valsts prezidents ikdienā, sniedzot intervijas, publiskās uzrunas vai tiekoties ar Latvijas iedzīvotājiem, rosina tos piedalīties 10.Saeimas vēlēšanās. Turklāt 1.oktobra vakarā Valsts prezidents LTV un LR ēterā uzrunās visus Latvijas iedzīvotājus, aicinot izmantot savas pilsoniskās tiesības un nākamajā dienā piedalīties vēlēšanās.

«Latvijas Valsts prezidenta kanceleja 2010.gada 20.augustā ir saņēmusi Jūsu sūtīto iesniegumu ar domubiedru grupas «EjamBalsot.lv» aicinājumu Valsts prezidentam veicināt sabiedrības līdzdalību politiskajos procesos valstī.

Informējam, ka Jūsu aicinājums ir nodots Valsts prezidentam un Valsts prezidenta padomniekiem zināšanai un izmantošanai turpmākajā darbā. Valsts prezidenta kanceleja izsaka Jums dziļu pateicību par iniciatīvas izrādīšanu attiecībā uz Latvijas valstij nozīmīgu jautājumu risināšanu. Sabiedrības līdzdalība aktuālu problēmjautājumu risināšanā ir īpaši svarīga demokrātiskam un kvalitatīvam valsts attīstības procesam.

Valsts prezidents jau vairākkārt ir uzsvēris nepieciešamību partijām skaidrot savu nostāju dažādos sabiedrībai nozīmīgos jautājumos, kā arī plašsaziņas līdzekļu nozīmi partiju programmu izvērtēšanā un diskusiju organizēšanā, uzsverot, ka priekšvēlēšanu laikā plašsaziņas līdzekļiem ir būtiska loma sabiedrības informēšanā. 2010.gada 17.jūnijā, uzrunājot Saeimu, Valsts prezidents aicināja «visus deputātus, kuri ir iesaistījušies priekšvēlēšanu sacensībā, sniegt vēlētājiem kompetentu, saturisku un pamatotu piedāvājumu - sacensties par labāko ilgtermiņa tautsaimniecības attīstības vīziju». Tāpat Valsts prezidents uzrunāja vēlētājus, aicinot prasīt no politiķiem lietišķas un konkrētas atbildes uz būtiskiem jautājumiem un izmantot savu balsi gudri, norādot, ka «vēlēšanas un 10.Saeimas sastāvs būs mūsu atbildības un pilsoniskā brieduma mērs». Savukārt intervijā Latvijas televīzijas raidījumam «Jauna nedēļa» 2010.gada 10.augustā Valsts prezidents vērsa uzmanību uz trūkumiem partiju programmās, cita starpā norādot, ka tajās maz var atrast idejas valsts politiskās vides uzlabošanai.

Papildus informējam, ka 2010.gada 1.oktobrī Valsts prezidents Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio ēterā vēlreiz uzrunās visus Latvijas iedzīvotājus, aicinot vēlētājus izmantot savas pilsoniskās tiesības piedalīties 10.Saeimas vēlēšanās.»