Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Triatel xRace» Rīgas posms godam pieveikts

22. augustā Rīgas pilsētas svētku ietvaros norisinājās piedzīvojumu sacensību «Triatel xRace» 4. posms. Šoreiz startā izgāja rekordliels dalībnieku skaits – 390 aktīvās atpūtas entuziasti. Un lai gan lielākā daļa startēja Tautas klasē, šajā posmā tika uzstādīts arī rekords Sporta klasē, kur dalību pieteica 50 komandas. 

Rīgas posms tika veidots tā, lai interesanti būtu gan dalībniekiem, gan skatītājiem. Svētdienas rītā Vecrīgā Rīgas svētku apmeklētājus pārsteidza neskaitāmas sportiski ģērbtas cilvēku grupiņas ar kartēm rokās, kas meklēja un pierakstīja dažādus vārdus un ciparus. Savukārt Rīgas pilsētas kanāls laivu satiksmes ziņā uz brīdi pārvērtās par Brīvības ielu.

Šajā posmā bija vairākas mīklas, kuru nepareiza atrisināšana daļu komandu aizveda līdz Ķīpsalai, savukārt Ķīšezera krasts tika sakults putās, meklējot zemūdens kontrolpunktu. Un visbeidzot daudzām komandām prieku un sajūsmas spiedzienus, bet citām soda minūtes radīja pēdējais speciālais uzdevums jeb Isostar lēciens no 4. stāva mājas loga lielā, dzeltenā pūslī. Runā, ka lēkt vajadzēja, neskatoties lejā, citādi dūša papēžos.

Sporta klasē kopvērtējumā pirmo vietu ieguva vīriešu komanda «EthicSport.lv» (Uģis Voiceščuks, Toms Veits, Mārtiņš Daļeckis), finišu sasniedzot 6h 34 min. Otrā vietā ierindojās «Līksna V» (Artūrs Gīnbergs, Uvis Soika, Arturs Skorderis) ar 6h 45 min, bet trešā vieta tika mix komandai «Studijabambino.lv» (Kaspars Zvirgzdiņš, Baiba Ābelniece, Jānis Balodis), kas finišēja 6h 48 min, saņemot 15 min sodu.

«Pirmā vieta, protams, ir labi, bet vēl ir, uz ko tiekties. Vislielākās grūtības sagādāja Vecrīgas fotoorientēšanās posms. Vai nu nebijām pamodušies, vai nespējām koncentrēties, bet kaut kā nevarējām veikli objektus atrast. Taču tas bija netradicionāli un labi iederējās piedzīvojumu sacensību formātā. Šajā sacensībās daudz ko izšķīra veiksmes faktors, un mums tas netrūka. Vairākus punktus atradām tīri intuitīvi – liekas, tur jābūt, ej – un ir arī!» uzvaru komentēja «EthicSport.lv» kapteinis Uģis Voiceščuks.

Tautas klasē cīņa par pirmo trijnieku bija visai dramatiska, jo otro vietu no trešās šķīra vien nieka 2 sekundes! Pirmajā vietā kopvērtējumā atgriezās vīru komanda «Trīs vīri laivā» (Artis Dobulis, Atis Liepkalns, Jānis Romanovskis), finišējot 4h 32 min. Otro vietu ieņēma «Statoil 2» (Kārlis Osis, Edgars Medisons, Raimonds Ozoliņš) ar 4h 46 min, savukārt trešajā vietā ierindojās mix komanda «Po» (Jānis Miķelsons, Uldis Briedis, Marta Leitāne), finišā ienākot pēc 2 sekundēm.

«Šis posms atšķīrās no iepriekšējiem. Pierasts jau bija pie purviem un dubļiem, tāpēc lielu prieku sagādāja vizināšanās pa Rīgas kanālu un arī Vecrīgas fotoorientēšanās. Bet aizraujošs bija arī pats sākums, kad policijas mašīna, zili sarkanām bākugunīm mirgojot, eskortēja visus dalībniekus uz starta vietu Rātslaukumā. Nu gluži kā prezidentu!» iespaidos dalās Trīs vīri laivā komandas kapteinis Artis Dobulis.

Kā atzīst paši sacensību organizatori, šīs bija vienas no vērienīgākajām sacensībām. Lai gan šī posma sagatavošana izcēlās ar neskaitāmiem saskaņojumiem, iesniegumiem, paskaidrojumiem un arī atteikumiem, kas paņēma daudz laika un enerģijas, gandarījums par paveikto milzīgs. Organizatori izsaka milzīgu paldies visiem, kuri palīdzēja, iesaistījās un darbojās sacensību laikā, kā arī visiem atbalstītājiem.

Rezultātus un bildes no sacensībām var apskatīt «xrace.lv».