Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Anomālais karstums «izģērbis» maskaviešus. Ārvalstu žurnālisti šokā

Anomālais karstums Krievijā izmainījis maskaviešu ģērbšanās stilu, kas savukārt paspējis šokēt daudzus ārvalstu žurnālistus, kas šajā laikā pasauli informēja par nelaimju apsēsto Maskavu, vēstī «[s:34725]».

Karstuma periodā maskavieši nekautrēdamies sabiedriskās vietās uzturējās puspliki - meitenēm mugurā bija peldkostīmi, bet vīriešus bieži vien varēja redzēt bez krekliem, ar atkailinātu ķermeņa augšdaļu. Turklāt neviens viņus nepavadīja ar nosodošiem skatieniem, šādi tērpti cilvēki varēja netraucēti iekļūt arī oficiālās iestādēs, kur citkārt šādā izskatā ieeja viņiem būtu liegta.

Tas izraisījis izbrīnu ārvalstu žurnālistu vidū, kas savos medijos šim faktam veltījuši vairākus rakstus, saistot maskaviešu pāreju uz «neformālu apģērbu» ar «dziļu sociālu pārmaiņu» pazīmēm.

«The New York Times» korespondente rakstījusi, ka, stāvot pie Mauzoleja varējusi «gūt izsmeļošu ieskatu Krievijas iedzīvotāju ģērbšanās modes tendencēs» Žurnālisti īpaši pārsteiguši šorti, ka «kas agrāk skaitījās bērnu apģērbs». Pēc žurnālistes novērojumiem maskavieši šortos ieradušies pat baznīcās.

Žurnāliste savā rakstā tāpat uzsvērusi arī sieviešu tendenci ģērbties izaicinoši īsos bruncīšos un augstpapēžu kurpēs, ko viņasprāt veicina salīdzinoši mazais vīriešu skaits valstī -  sievietes tādā veidā «ķerot» vīriešus vai cenšoties tos noturēt.

Karstā vasara «atkausējusi» arī darba devēju sirdis, kas ļāvuši saviem padotajiem darbā ierasties šortos, t-kreklos un iešļūcenēs. Turpretī tie, kuriem «dress-code» ierasties darbā šādā izskatā neļāva, no situācija izgāja, līdz darbam braucot neformālā apģērbā un tur pārģērbjoties uzvalkos un kostīmos.