Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pagrīdes pokera turnīru skaits pieaug. «Saslimst» arvien vairāk cilvēku

Krīzes apstākļos, cerībā gūt ātru un vieglu peļņu, cilvēki aizvien biežāk metas dažādu azartspēļu «saldajos» valgos. Par nelaimi šis ir «purvs», kurā iestiegot, grūti no tā atkal izķepuroties. Tikmēr līdzās legālajam azartspēļu biznesam zeļ un plaukst nelegālais.

«Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas» pārstāvis Edvīns Priede skaidro, ka nelegālo azartspēļu turnīri valstī tiekot atklāti diezgan regulāri, parasti gan tie esot vietēja mēroga. Pēdējā pusgada laikā vien kopumā reģistrēti seši šādi gadījumi.

Zīmīgi, ka salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, ievērojami pieaudzis tieši nelegālo pokera turnīru skaits. Priede to skaidro ar faktu, ka daudzi cilvēki izvēlas spēlēt pokeru dažādās interneta vietnēs, kur tiek piedāvāti bezmaksas apmācību kursi. No interneta vietnēm pokera spēlēšana vēlāk tiek pārnesta uz reālām vietām.

Priede tāpat atzīmē, ka nelegālos interneta pokeristus izkontrolēt esot ļoti grūti – bieži spēlētāji izvēlas dažādas ārvalstu interneta vietnes, līdz ar to reāli spēlētājs atrodas Latvijā, bet pokeru spēlē, piemēram, Maltā vai ASV.

Ja maksā nodokļus, viss kārtībā

Priede atzīst, ka vairumā gadījumu nelegālie turnīri esot salīdzinoši nelieli, parasti tajos tiekot iesaistīti no desmit līdz divdesmit cilvēku. Vinnesta summa savukārt parasti atkarīga no turnīrā iesaistīto dalībnieku skaita – jo dalībnieku skaits lielāks, jo vinnesta summa iespaidīgāka.

Iesaistīto summu apjoma ziņā Rīgas kinostudijā rīkotā turnīra gadījums esot lielākais pēdējo divu gadu laikā.

Portāls «Apollo» jau rakstīja, ka  «Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija» pārtraukusi vērienīgu nelegālu starptautiska pokera turnīru

Saskaņā ar likumu, azartspēļu turnīrs par nelikumīgu tiek uzskatīts gadījumā, ja tas notiek ārpus licencētām azartspēļu telpām.

Uz jautājumu, vai šādu turnīru varētu uzskatīt par likumīgu, ja tas būtu filmēts, piemēram, kazino, Priede norāda, ka uz šo jautājumu nevar atbildēt viennozīmīgi. «Jebkuru azartspēli svarīgi pirms tam saskaņot ar «Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekciju». Katram azartspēļu veidam ir savi likumi, kas jāiesniedz apstiprināšanai «Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijā». Ja saņemts apstiprinājums, spēlēt ir atļauts, jo par to valstij tiek godīgi maksāti nodokļi,» norāda Priede.

Satraukti par negodīgu konkurenci

Pieaugot nelegālo azartspēļu rīkošanas gadījumiem, aktualizējas jautājums par to, cik lielā mērā šis fakts ietekmē legālo azartspēļu biznesu.

Latvijas Spēļu biznesa asociācijas valdes priekšsēdētājs Ģirts Ludeks atzīst, ka pagaidām pētījumu par to, cik lielā mērā šāda nelegālo azartspēļu rīkošana ietekmē licencēto azartspēļu biznesu, neesot, taču pieļauj, ka tā tas varētu būt. «Ja pokers atzīts par azartspēli, tad šādu nelicencētu turnīru organizēšana viennozīmīgi ir negodīga konkurence,» komentē Ludeks.

Interesanti:

- Azartspēļu tirgus Latvijā savu straujo attīstību uzsāka deviņdesmito gadu sākumā. Toreiz dažādu azartspēļu un loteriju rīkošana notika stihiski, jo neeksistēja likumi, kas to regulētu. Sekojot citu valstu pieredzei, Latvijā darbs pie speciālas institūcijas izveides, kas kontrolētu azartspēļu uzņēmējdarbības uzraudzību un kontroli, tika uzsākts 1997. gadā.

- Pokers par oficiālu sporta veidu pēdējo četru gadu laikā atzīts, Krievijā, Ukrainā, Baltkrievijā un arī mūsu kaimiņvalstī Lietuvā.

- Krievu miljardieris Romans Abramovičs pokera spēlē nospēlējis vienu no savām luksusa jahtām, kas maksājusi vismaz pusmiljonu dolāru