Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Septembra vidū notiks 73 valsts nekustamo īpašumu izsoles

16.septembrī notiks tuvākās VAS «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) organizētās atkārtotas valsts nekustamā īpašuma atklātas mutiskas izsoles ar augšupejošu soli, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja VNĪ pārstāve Daiga Laukšteina. 

16.septembra izsolēs tiks piedāvāti 73 valsts nekustamā īpašuma objekti, kas pārsvarā ir neapbūvēti zemes gabali un starpgabali visā Latvijā, sacīja Laukšteina. 

Šajās izsolēs nav paredzēts izsolīt trīs robežkontroles punktus, kurus VNĪ nesekmīgi mēģināja pārdot vairākās iepriekšējās izsolēs, pēdējā no kurām notika šā gada 1.jūlijā.

«Tuvākajā izsolē robežkontroles punkti netiks izsolīti, jo vēl jāaktualizē to vērtība. Izsoles sākumcena jau vairākkārt samazināta, kā to paredz likums, taču intereses izsoles dalībnieku vidū nav bijis, tāpēc sertificēti vērtētāji lūgti atkārtoti noteikt objektu vērtību, kas būtu atbilstoša šī brīža situācijai. Tas būs pamats izsoles sākuma cenas aktualizācijai,» skaidroja Laukšteina. 

30.septembrī paredzētas nākamās VNĪ rīkotās valsts nekustamo īpašumu izsoles, kurās tiks izsolīti 32 jauni objekti, informēja Laukšteina. 

Kā ziņots, 2009.gada janvārī valdība nolēma izsolē pārdot robežkontroles punktus, kuri pēc pievienošanās Šengenas līguma zonai vairs nav nepieciešami ne Valsts robežsardzei, ne arī citām valsts iestādēm un kapitālsabiedrībām. 

Salacgrīvas novada Ainažu lauku teritorijā esošā Ainažu robežkontroles punkta izsolē tika piedāvāts pārdot zemes vienību 3,25 hektāru platībā un 14 būves. 1.jūlijā paredzētās izsoles sākuma cena tika samazināta vairāk nekā uz pusi un noteikta 73 600 lati, bet 2009.gada 19.novembra izsolē tā bija noteikta 184 000 latu apmērā. 

«Ruiču muitnīca» Mazsalacas novada Ramatas pagastā sastāv no dzīvojamās mājas 84 kvadrātmetru platībā, kūts 95 kvadrātmetru platībā, diviem šķūņiem 75 kvadrātmetru kopplatībā un desmit kvadrātmetru lielas pirts. 1.jūlija izsoles sākuma cena bija noteikta 3160 lati - zemes gabala sākuma cena ir 2543,6 lati un būvju sākuma cena ir 616,4 lati. 

Tāpat izsolē bija piedāvāts nekustamais īpašums «Omuļi» Valkas rajona Ērģemes pagastā. Uz minētā zemesgabala uzbūvētā robežpārejas punkta ēka 31 kvadrātmetra platībā un šķūnis gandrīz 12 kvadrātmetru platībā. 1.jūlija izsoles sākuma cena bija noteikta 800 latu - zemes gabala sākuma cena bija 593,2 lati, bet būvju sākuma cena - 206,8 lati.