Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Žurnāls: šī gadsimta sākums bijis labākais cilvēces vēsturē

Pēc žurnāla «[s:34734]» domām 21. gadsimta pirmo desmitgadi var uzskatīt par labāko visā cilvēces vēsturē, neskatoties uz to, ka tā aizsākās ar 11. septembra terora aktiem ASV un skandālu ap kompānijas «Enron» bankrotu, bet beidzās ar globālu finanšu krīzi un zemestrīci Haiti.

«Foreign Policy» norāda, ka 21. gadsimta pirmajā desmitgadē pieaudzis cilvēku dzīves ilgums un dzīves kvalitāte kā tāda. Tāpat ievērojami pieaugusi cilvēku labklājība. Patiecoties jaunajām tehnoloģijām un sakaru līdzekļiem, cilvēki sākuši dzīvot daudz komfortablāk.

Pēc žurnāla rīcībā esošās informācijas vēl pirms 20 gadiem aptuveni puse Zemes iedzīvotāju iztika ar mazāk kā vienu dolāru dienā. Kopš 2000. gada cilvēku vidējie ienākumi gadā pieauguši par 25 procentiem, sasniedzot 10 600 dolāru gadā, kas ir lielākais skaitlis visas cilvēces pastāvēšanas vēsturē. Turklāt, neskatoties uz to, ka aptuveni viens miljards cilvēku pasaulē cieš badu, graudu cenas pēdējo 40 līdz 50 gadu laikā ievērojami kritušās. Līdz ar to samazinājies to valstu skaits, kas cieš trūkumu. Attiecīgajā periodā tas krities no 37 līdz 17 procentiem.

Šajā laikā cilvēks iemācījies arī efektīgi cīnīties ar infekcijām. Gadsimta pirmajos desmit gados bērnu mirstība samazinājusies par 17 procentiem. Iedzīvotāju dzīves ilgums pieaudzis par diviem gadiem, bet sarucis analfabētu skaits.

Neskatoties uz to, ka cilvēki joprojām turpina karot, šā gadsimta pirmajos astoņos gados kara konfliktos iesaistīto mirušos skaits sarucis par 40 procentiem.

Bez tam, neskatoties uz to, ka ekoloģiskā situācija uz mūsu planētas nav spīdoša, cilvēkiem vismaz izdevies apturēt ozona cauruma palielināšanos.

šā gada 21. augustā Zemes iedzīvotāji izsmēla visus resursus, ko tiem piedāvāja šī planēta un tagad mēs dzīvojam «uz kredīta»