Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Premjers vēl cer, ka gāzes cenu Latvijai «Gazprom» samazinās

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL) joprojām pauž cerību, ka uzņēmumu «Latvijas Gāze» un «Gazprom» sarunas noslēgsies ar pozitīvu rezultātu. Gāzes cena Latvijai tiks samazināta.

«Pēc manā rīcībā esošas informācijas sarunas [starp abiem uzņēmumiem] turpinās. Es ceru, ka būs pozitīvs rezultāts,» sarunā «Radio 101» sacīja premjers, neskatoties uz to, ka ārvalstu medijos «Gazprom» vadība jau paziņojusi, ka gāzes cena tikai tiks palielināta.

«Sīkākas detaļas [par sarunu gaitu] man nav zināmas,» sacīja Dombrovskis.

Vienlaikus premjers norādīja, ka ļoti svarīgi ir noskaidrot, kā Latvijā veidojas gāzes tarifi. «Nepieciešama lielāka caurspīdība. Jāsaprot, kā šie tarifi veidojas,» sacīja viņš.

Dabasgāzes cenas turpinās palielināties, 2012.gadā sasniedzot pirmskrīzes līmeni, paziņoja Krievijas gāzes koncerna «Gazprom» vadītājs Aleksandrs Medvedevs, trešdien ziņo LETA.

«Gazprom» pašlaik kontrolē aptuveni trešo daļu Eiropas dabas gāzes tirgus, bet Medvedevs prognozē, ka līdz 2020.gadam koncerna tirgus daļa būs palielinājusies.

Kā iepriekš vēstīja biznesa ziņu portāls «Nozare.lv», AS «Latvijas Gāze» (LG) vadītājs Adrians Dāvis pagājušā nedēļā paziņoja, ka LG ir tuvu tam, lai ar «Gazprom» panāktu vienošanos par zemākām gāzes cenām Latvijai.

Tuvākajā laikā Dāvis dosies uz Maskavu, lai runātu par cenas aprēķināšanas metodiku, kas būs spēkā trīs gadus.

Vēlākais, novembra beigās tiks parakstīta vienošanās starp LG un «Gazprom», prognozēja LG vadītājs, kurš uzsvēra, ka LG darīs visu, lai gāzes cena tiešām samazinātos.

Kāds būs cenu samazinājums, Dāvis vēl neatklāja, jo turpinās sarunas. «Mēs smagi strādājam, un rezultāts būs,» apgalvoja Dāvis.