Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par ķīlnieces sagrābšanu vīrietim cietumā būs jāpavada trīs gadi

Agrāk vairākkārt tiesātajam 1978.gadā dzimušajam Igoram Pticinam, kurš bija sagrābis un vairāk nekā divas stundas par ķīlnieci turējis savu bijušo civilsievu, draudot viņu nogalināt, cietumā būs jāpavada trīs gadi un trīs mēneši, aģentūru LETA informēja Zemgales apgabaltiesā Aizkrauklē.

Minētajam sodam pievienojot agrāk neizciestu sodu, Pticinam vienu gadu, divus mēnešus un 19 dienas nāksies pavadīt arī bez autovadītāja tiesībām.

Jau ziņots, ka 2.jūnija vakarā Jēkabpilī Pticins bija sagrābis un vairāk nekā divas stundas par ķīlnieci turējis savu bijušo civilsievu, draudot viņu nogalināt. Par draudu iemeslu bija kļuvis tas, ka sieviete dzīvojusi kopā ar citu vīrieti.

Ap plkst.18.30 uz policiju piezvanījis kāds 1958.gadā dzimis vīrietis, kurš lūdza policijai palīdzību, informējot, ka Jēkabpilī, Nameja ielā, kādā pirmā stāva dzīvoklī, kur viņš atradies ar sievieti, ar kuru kopā dzīvojis, izsitot virtuves loga rūti, iekļuvis kāds agresīvi noskaņots vīrietis un sagrābis sievieti par ķīlnieci.

Vīrietis pastāstījis policijai, ka agresīvais vīrietis, iekļūstot dzīvoklī, paņēmis virtuves nazi, sagrābis sievieti un draudējis viņu nogalināt. Viņam pašam izdevies izbēgt no dzīvokļa, izlecot pa logu, un paziņot par notikušo policijas darbiniekiem.

Policijas darbinieki nekavējoties izbraukuši uz notikuma vietu, norobežojuši teritoriju un izsaukuši papildspēkus - glābšanas dienesta un neatliekamās medicīniskās palīdzības darbiniekus. Šajā laikā ķīlnieci sagrābušais vīrietis, turot tai pie kakla nazi un raujot aiz matiem, sievieti grūdis izsistās loga rūts virzienā un draudējis viņu nogalināt.

Pēc policistu veiktajām pārrunām, kas ilgušas divas stundas, vīrietis sievieti atbrīvojis un padevies kārtības sargiem. Sieviete pēc notikušā nogādāta medicīniskajā iestādē.

Par notikušo tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 154.panta 1.daļas «Par personas kā ķīlnieka sagrābšanu vai aizturēšanu, ja tas saistīts ar draudiem noslepkavot, nodarot miesas bojājumus, vai turpmāk aizturēt šo personu nolūkā piespiest fizisko vai juridisko personu vai personu grupu izdarīt kādu darbību vai atturēties no tās, izvirzot to par noteikumu ķīlnieka atbrīvošanai».

Apsūdzība Pticinam tika celta pēc 154.panta 1.daļas, 126.panta 2.daļas 4.punkta par tīšu vidēja smaguma miesas bojājumu, ja to izdarījusi persona, kas jau agrāk izdarījusi tīšus smagus miesas bojājumus, un 143.panta 1.daļas par nelikumīgu iekļūšanu dzīvoklī pret tajā dzīvojošās personas gribu. Tiesa 154.panta 1.daļu pārkvalificēja uz 132.pantu par draudiem izdarīt slepkavību un nodarīt smagu miesas bojājumus.

Pticins agrāk tiesāts par zādzībām un smagu miesas bojājumu nodarīšanu.