Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Laikmetīgās mākslas festivāla «Survival kit 2» laikā notiks «Radošo sapņu fabrika»

Laikmetīgās mākslas festivāla «Survival kit 2» laikā no 2010. gada 4. Līdz 10. septembrim biedrība «Mākslas telpa» LU studentu klubā «Nabaklab» organizē projektu «Radošo sapņu fabrika».

Projekta ideja aktualizē radošuma nozīmi, kas ir svarīgs gan ikvienā nozarē, profesijā un nodarbē, gan arī sabiedrības attīstībā kopumā. «Radošo sapņu fabrika» (atsaucoties uz mākslinieka Endija Vorhola 1960. gados dibināto «Factory» Ņujorkā) ir interaktīvs starpdisciplināru pasākumu cikls, tematiskas sesijas, kas vairāku dienu garumā norisināsies klubā «Nabaklab», kur ar savu pieredzi mākslas laukā dalīsies un mijiedarbosies dažādu mākslas jomu pārstāvji: mūziķi, vizuālās mākslas meistari, dejotāji, aktieri, literāti u.c. Projekta mērķis ir veicināt dažādu mākslas jomu, radošo personību un profesionālu mākslinieku sadarbību.

Arī katram no mums ir kāds neizsapņots sapnis vai vēlme – nekad nav par vēlu to realizēt. «Radošo sapņu fabrika» piedāvā sen lolotos sapņus vismaz uz īsu brīdi pārvērst īstenībā, tādējādi iepriecinot sevi un citus. Atraktīvā, teatralizētā formā vēlamies satuvināt radošās personības – radītājus ar viņu darba augļu patērētājiem, t.i., skatītājiem, klausītājiem, lasītājiem, aktualizējot jautājumu, kāpēc arī 21. gadsimtā cilvēki joprojām turpina nodarboties ar mākslu un kam tas viss īsti vajadzīgs. Lai rastu atbildes uz šiem jautājumiem, kā arī ļautu ikvienam «iejusties mākslinieku ādā» - radošās darbnīcas ir atvērtas un tajās piedalīties aicināti visi interesenti.

«Radošo sapņu fabrika» («Nabaklab», Zigfrīda Annas Meierovica bulvāris 12)
PASĀKUMU PLĀNS:

  • 4. septembris, sestdiena (izstāde būs skatāma arī visu septembri) 

17.00 – visu «Balto nakti»...
Izstāde «Nabas saite»
Izstāde par saiknēm, kas mūsu vieno vai atšķir, par lietām un sajūtām, kuras mēdzam aizmirst, bet derētu atcerēties.
Piedalās - mākslinieki Aigars Bikše, Patricija Brekte, Kristians Brekte, Diāna Dimza-Dimme, Maija Kurševa, Līga Laurenoviča, Elita Patmalniece un Andris Vītoliņš.

  • 5. septembris, svētdiena

12.00 – 18.00
Visas dienas garumā gan bērniem, gan pieaugušajiem tiks piedāvāta iespēja sajusties kā māksliniekiem, piedaloties akcijās «Uzzīmē pats» (uzzīmēt pašam Maijas Kurševas un Elitas Patmalnieces darbu kopijas) un «Izgatavo savu zīmi». Akcijas vadīs - Diāna Dimza-Dimme, māksliniece, mākslas pedagoģe

  • 7. septembris, otrdiena un 9. septembris, ceturtdiena

16.00 – 20.00
RADOŠĀS DARBNĪCAS
. Visi interesenti, kas vēlas izmēģināt darbošanos mākslas jomā, aicināti piedalīties radoši eksperimentālās darbnīcās ar izstādes «Nabas saite» māksliniekiem un mūziķiem. Dalībnieku veikums papildinās izstādi. Darbnīcu gaitā - neformālas sarunas un diskusijas ar māksliniekiem.

rsfabrika@gmail.com

  • 8. septembris, trešdiena

18.00 – 20.00
Diskusija
«Vai viegli būt māksliniekam?»
Diskusijā paredzēts izvērst sarunu par to, kas šodien kultūras jomā publikai Latvijā tiek piedāvāts un vai piedāvājums attaisno patērētāja vēlmes. Vai mākslinieki neeksistē savā izolētā pasaulē un vispār pazīst savus skatītājus? Ko vēlas mākslinieki un, ko vēlas skatītāji? Kāpēc ir cilvēki, kas vēl joprojām nevis pelna naudu, bet «taisa mākslu», daudz nedomādami par peļņu?
Diskusiju vada - Ilmārs Šlāpins, «Rīgas Laiks»
Piedalās - mākslinieki Aigars Bikše, Kristaps Gulbis, Patricija Brekte, Kristiāns  Brekte, Krista Burāne, Andris Vītoliņš, mākslas teorētiķi  Jānis Borgs, Vilnis Vējš un Solvita Krese, mūziķi, kultūras menedžeri, literāti, biznesa struktūru pārstāvji , sociologi u.c.

20.00 – 22.00 saviesīgs vakars «Radošais sviests» – ekskluzīvi mākslinieku radīti kokteiļi, sviestmaizes, mūzika, dejas
20.00 – 22.00 «Deju kokteilis» – radošo darbnīcu vada horeogrāfi no Olgas Žitluhinas deju grupas
22.00 - koncerts

Projekta darba grupa:
Inese Baranovska – mākslas zinātniece, mākslas projektu kuratore
Daiga Dupate – kultūras projektu vadītāja
Diāna Dimza-Dimme – māksliniece, mākslas pedagoģe
Inga Lāce – sabiedrisko attiecību speciāliste un kultūras projektu vadītāja