Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krīgers: pārsteigumi ar valsts budžetu noteikti būs

Pārsteigumi ar valsts budžetu noteikti būs, «pirms vēlēšanām ir viens, pēc - pavisam cits, nu kā tad mūsu valstī bez pārsteigumiem», šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) priekšsēdētājs Pēteris Krīgers.

Lai izvairītos no šādiem pārsteigumiem, LBAS aicina politiskās partijas uz atklātu dialogu, piedāvājot noslēgt sadarbības memorandus vai vienošanās. Ar katru partiju šī vienošanās var būt atšķirīga, atkarībā no tā, ko katra partija apņemas pildīt, skaidroja Krīgers.

Kā ziņots, LBAS pirms vēlēšanām savu prasību sarakstu ir nosūtījusi lielākajām politiskajām partijām un apvienībām, aicinot uz atvērtu un caurskatāmu dialogu. Dialoga laikā LBAS pārstāvēs strādājošo viedokli un cer saņemt atbildes uz jautājumu, kura no politiskajām partijām savā vēlēšanu programmā ir iekļāvusi vai gatava iekļaut šo pieprasījumu un garantēt to izpildi, tādējādi gūstot darba ņēmēju atbalstu.

Kopumā izstrādāta 51 konkrēta prasība, ko LBAS pieprasa iekļaut partiju vēlēšanu programmās.

Līdz šim vienošanos par sadarbību ar LBAS parakstījušas divas partijas - «Spēks» un «Par labu Latviju» (PLL). Šodien paredzēta tikšanās ar TB/LBNNK un 'Visu Latvijai».

Kā sacīja Krīgers, piemēram, PLL nepiekrita visam LBAS piedāvātajam sadarbības apjomam, - bija punkti, par kuru izpildi tā nevarēja solīt, jo nezināja nākamā gada budžeta rāmi, daļa piedāvājumu neatbilst partijas ideoloģijai.

Kopumā Latvijā, pēc LBAS vadītāja domām, politisko partiju domas neatšķiras - tās pārsvarā ir labējas un centriskas. Pirms vēlēšanām tās jūt iepriekšējos gados pieļautās kļūdas un cenšas labot, atsevišķi partiju paziņojumi ir populistiski.

Krīgers uzsvēra, ka partijām būs jāpilda parakstītā vienošanās, jo vēlētāji kļūst prasīgāki. «Ja partijas domā, ka šīs vēlēšanas ir pēdējās, tās vienošanos var ignorēt. Ja domā ilgtermiņā, vajadzēs apņemšanos pildīt,» piebilda LBAS vadītājs.

Viņš norādīja, ka līdz šim valdība ir ignorējusi LBAS jau pirms gada piedāvātās idejas ekonomiskās situācijas uzlabošanai, kas izstrādātas sadarbībā ar uzņēmējiem, Latvijas Darba devēju konfederāciju, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, Latvijas Pašvaldību savienību.

«Diemžēl mūsu idejas netiek pieņemtas, valdība vairāk skatās uz aizokeāna onkuļiem, kuri spriež, ka mums cilvēki dienā pelna 100 latus un ka attīstība tādā valstī nav nepieciešama,» sacīja Krīgers un piebilda, ka viņš kategoriski nepiekrītot «iepotētajam» apgalvojumam par neizbēgamo konsolidāciju.

Viņaprāt, tā ir valsts nevarības izpausme, ka paši savā valstī nevar nopelnīt naudu un attīstīties. «Ja tā turpināsim, stagnācija būs vēl vismaz 15 gadus, nevis trīs četrus, kā to prognozē tagad. Mums ir jādod spēcīgs izrāviens tautsaimniecības attīstībā,» uzskata Krīgers.