Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Remontēs brīvos pašvaldības dzīvokļus

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja ceturtdien, izskatot 2011. gada pilsētas budžeta projektu, akceptēja priekšlikumu atvēlēt vairāk līdzekļu – gandrīz vienu miljonu latu pašvaldības brīvo dzīvokļu remontam, lai tos varētu izīrēt personām, kuras reģistrētas rindā pašvaldības palīdzības saņemšanai dzīvokļa jautājuma risināšanai, portālu «Apollo» informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.  

Pēc Mājokļu un vides departamenta rīcībā esošajiem datiem, patlaban pašvaldības īpašumā ir dzīvojamās telpas apmēram 5950 m2 apjomā, kuras būtu kapitāli remontējamas. Tā kā vidējā dzīvokļa platība ir aptuveni 35,00 m2, tad 170 dzīvokļu remontam nepieciešami Ls 991270 (1 m2 remonta izmaksas lēstas Ls 166,6 apmērā).  

Mājokļu un vides komiteja nākamā gada budžetā ir plānojuši iekļaut vairākas jaunas programmas, kurām kopumā nepieciešami Ls 740 177. Ir sagatavots līdzekļu pieprasījums tādām programmām kā gaisa monitoringa staciju darbības nodrošināšana, ūdens resursu uzraudzība un aizsardzība, stihiskā nelaimē vai avārijā cietušas dzīvojamās telpas remonta pabalsts, sociālo māju un atsevišķu sociālo dzīvokļu apsaimniekošana. Vienlaikus tiks saglabātas arī iepriekšējās programmas, piemēram, kapsētu teritoriju uzturēšana, pilsētas apstādījumu uzturēšana un atjaunošana, klaiņojošo dzīvnieku populācijas kontroles programma u.c. Kopumā Mājokļu un vides departamenta 2011. gada budžeta projektā nākamgad plānoti 5,16 miljoni latu. Galīgais lēmums par pilsētas 2011. gada budžetu būs jāpieņem domes sēdē.