Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par slepkavību un līķa sadedzināšanu piespriež bargus cietumsodus

Rīgas apgabaltiesa šodien vairākām personām piesprieda bargus cietumsodus par pērnajā pavasarī kādā Pārdaugavas mazdārziņu kooperatīvā pastrādātu vīrieša slepkavību un līķa sadedzināšanu.

Kā aģentūra LETA uzzināja tiesā, četras šajā lietā apsūdzētās personas šodien tika sodītas ar cietumsodiem no 11 gadiem līdz 16 gadiem un sešiem mēnešiem, viens apsūdzētais kā sodu saņēma nosacītu brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem, bet vēl viena persona tika sodīta ar 200 stundu piespiedu darbu.

LETA jau ziņoja, ka 2009.gada aprīlī Rīgā, pie Daugavgrīvas šosejas, nodegušā dārza mājiņā ugunsdzēsēji atrada apdeguša 1959.gadā dzimuša vīrieša līķi. Eksperti mirušajam konstatēja vairāku ribu lūzumus, kā arī sitienu dēļ bojātus iekšējos orgānus. Saistībā ar šo noziedzīgo nodarījumu policija vēlāk aizturēja vairākus cilvēkus, no kuriem seši nonāca uz apsūdzēto sola.

Kā aģentūru LETA informēja advokāts Jānis Mucenieks, kurš šajā kriminālprocesā realizē aizstāvību vienam no apsūdzētajiem - Ivo Rijkuram -, baisie notikumi sākušies ar kopīgu alkohola lietošanu. Iedzeršanas laikā radušās domstarpības starp cietušo - bijušo ieslodzīto - un atsevišķiem citiem apsūdzētajiem, kuriem faktiski nav noteiktas dzīvesvietas. Izcēlies kautiņš.

Sišanas un spārdīšanās rezultātā cietušajam nodarīti smagi, dzīvībai bīstami miesas bojājumi, bet nākamajā rītā konstatēta viņa nāve.

Nolūkā slēpt noziegumu vairāki apsūdzētie līķi aiznesuši uz citu dārza mājiņu un apbēruši to ar celtniecības atkritumiem. Līķis apliets ar petroleju un dārza mājiņa aizdedzināta. Pēc notikušā apsūdzētie turpinājuši lietot alkoholu, pastāstīja Mucenieks.

Krimināllikuma pantu par slepkavību pastiprinošos apstākļos valsts apsūdzība vēlāk inkriminēja četrām personām - Romualdam Kusam, Anatolijam Kuzņecovam, Ivo Rijkuram un Oksanai Tračumai, bet saistībā ar noziedzīgā nodarījuma slēpšanu tika apsūdzēts Aleksandrs Capenko un Marina Boreika.

Tiesā apsūdzētie daļēji atzina savu vainu viņiem inkriminētajos noziedzīgajos nodarījumos.

Kā aģentūra LETA uzzināja Rīgas apgabaltiesā, Kusam šodien tika piespriesta brīvības atņemšana uz 16 gadiem un sešiem mēnešiem ar mantas konfiskāciju un policijas kontroli uz trim gadiem. Viņš jau iepriekš atradās apcietinājumā.

Kuzņecovs tika sodīts ar brīvības atņemšanu uz 13 gadiem un sešiem mēnešiem ar mantas konfiskāciju un policijas kontroli uz diviem gadiem. Arī viņš jau iepriekš atradās apcietinājumā.

Tračumai apgabaltiesa piesprieda 11 gadu un sešu mēnešu cietumsodu ar mantas konfiskāciju un policijas kontroli uz pusotru gadu. Viņa arī jau iepriekš atradās apcietinājumā.

Savukārt Rijkurs tika sodīts ar 11 gadu brīvības atņemšanu, mantas konfiskāciju un policijas kontroli uz pusotru gadu. Apsūdzētais šodien tika apcietināts tiesas zālē. Viņa advokāts Mucenieks gan aģentūrai LETA norādīja, ka pārsūdzēs šo spriedumu, jo Rijkurs esot notiesāts pēc pārāk «smaga» panta, proti, viņš cietušajam esot izdarījis tikai vienu sitienu, ko pats arī atzīst, bet tā mērķis nekādā gadījumā neesot bijusi slepkavība.

Notiesāti šodien tika arī Capenko un Boreika, kuri, pēc Mucenieka teiktā, nebija apsūdzēti par tiešu slepkavības pastrādāšanu. Capenko saņēma nosacītu brīvības atņemšanas sodu uz pieciem gadiem ar tikpat ilgu pārbaudes laiku un pienākumu piedalīties probācijas programmās. Savukārt Boreika tika sodīta ar 200 stundu piespiedu darbu.

Šodien pasludināto spriedumu būs iespējams pārsūdzēt apelācijas kārtībā desmit dienu laikā pēc tam, kad būs pieejams pilns tā teksts. Prognozējams, ka motivētais spriedums apgabaltiesā varētu būt pieejams no 9.septembra.