Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LIC apgalvojumus par klientes atraidīšanu sauc par nepatiesu apmelošanu

Latvijas Infektoloģijas centrs (LIC) pauž neizpratni par plašsaziņas līdzekļos izplatīto informāciju, ka kāda kliente pēc ērces piesūkšanās nav saņēmusi pirmo palīdzību un mediķa konsultāciju.

LIC ceturtdien pēcpusdienā medijiem paredzētā paziņojumā pauž uzskatu, ka tā bijusi apzināta sabiedrības maldināšanas akcija, jo nav bijis gadījuma, kad uz LIC atnākušajam vai atvestajam cilvēkam ar veselības problēmām tiktu liegta neatliekamā medicīniskā palīdzība. LIC direktora vietnieks medicīniskajos jautājumos Jāzeps Keišs norāda, ka neatkarīgi no pacientu skaita tiek pieņemti un konsultēti visi.

Ambulatorās nodaļas vadītāja Agita Jēruma klāsta - ja cilvēkam, kuram pēc ērces noņemšanas vai citas pirmās palīdzības sniegšanas, to atlaižot mājās, vēlāk pasliktinājusies pašsajūta un radušās aizdomas par iespējamo saslimšanu, nekavējoties par to jāinformē savs ģimenes ārsts, kas pieņems lēmumu par tālāko izmeklēšanu vai nosūtīšanu pie speciālista.

Jēruma arī teikusi, ka katram cilvēkam pēc ērces noņemšanas ir iespējas noņemto ērci pārbaudīt laboratoriski, vai tā nav inficēta, kā arī par to, ka turpmāk rūpīgi jāseko līdzi savai pašsajūtai un, sajūtot neveselības simptomus, jāvēršas pie sava ģimenes ārsta.

Laikraksts «Diena» ceturtdien vēsta - lai gan LIC ir iestāde, kur ērču sakosti cilvēki visbiežāk meklē pirmo palīdzību kaut vai tāpēc, ka tur ērces noņem bez maksas, pacienti tur ne reizi vien sastapušies ar noraidošu attieksmi.

Rīdziniecei Vēsmai pirms vairākām dienām ar sūdzībām par saaukstēšanās simptomiem pēc ērces kodiena ieteica doties mājās un nākt citu dienu. Jūlijā bijis gadījums, kad ērces sakosta paciente palīdzības vietā saņēma ieteikumu labāk nebraukt uz LIC.