Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Latvijas Gāze» pusgada peļņa – 7,9 miljoni latu

Akciju sabiedrība «Latvijas Gāze» (LG) šī gada sešos mēnešos patērētājiem pārdeva 985 miljonus kubikmetru dabasgāzes. Salīdzinājumā ar attiecīgo 2009. gada periodu, dabasgāzes realizācija ir palielinājusies par 22%, liecina uzņēmuma neauditētais finanšu pārskats.

Dabasgāzes patēriņa palielināšanās gan rūpniecisko klientu, gan mājsaimniecību segmentā pusgadā saistīta ar ilgstoši zemu gaisa temperatūru 1. ceturksnī un konkurētspējīgo dabasgāzes tirdzniecības cenu, jo lietotājiem padota pagājušā gada rudenī nopirktā dabasgāze no Inčukalna gāzes krātuves, kas bija ievērojami lētāka nekā mazuta cena tirgū, pieaugot naftas produktu kotācijām biržā.

2009. gada sākumā bija pretēja tendence, tad siltumapgādes uzņēmumi sāka izmantot mazutu un citus alternatīvos kurināmos augsto dabasgāzes cenu dēļ.

Plānots, ka šogad Inčukalna gāzes krātuvē iesūknēs 1 945 miljonus kubikmetru dabasgāzes, iesūknēšanas sezonas beigās sasniedzot aktīvās gāzes apjomu 1 997 miljonus kubikmetru.

Sešos mēnešos patērētājiem pārdota dabasgāze un sniegti pakalpojumi par 178 miljoniem latu, kas ir par 13% mazāk nekā attiecīgajā 2009. gada periodā.

Šī gada pirmo pusgadu LG pabeidza ar 7,9 miljonu latu lielu peļņu, kas ir par 18% lielāka nekā attiecīgajā periodā pērn, kad peļņa bija 6,7 miljoni latu.

Kapitālieguldījumu programmas ietvaros šogad apgūti 7,5 miljoni latu investīciju līdzekļi, kas galvenokārt izmantoti jauno gāzesvadu būvniecībai un esošo renovācijai, tehnoloģisko iekārtu modernizācijai, kā arī ražošanas ēku un būvju rekonstrukcijai.