Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Alūksnes novadā izveidota vides dizaina padome

Alūksnes novada pašvaldībā izveidota vides dizaina padome, kuras svarīgākie uzdevumi būs sniegt vērtējumu par dažādu vides dizaina objektu projektiem un priekšlikumiem, izvērtēt Alūksnes pilsētas un novada svētku noformējuma ieceres, kā arī sniegt priekšlikumus par vides dizaina uzlabojumiem.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka, vides dizaina padome izveidota ar Alūksnes novada pašvaldības izpilddirektores Janīnas Čugunovas rīkojumu.

Padomes vadītājs ir Alūksnes novada pašvaldības ainavu arhitekts Agris Veismanis, bet padomes locekļi - Būvvaldes vadītāja-pilsētas galvenā arhitekte Līga Šķepaste, Alūksnes Mākslas skolas direktors Ojārs Vēliņš, pašvaldības aģentūras «Spodra» vadītāja Ilona Mironova, Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte, zemes ierīkotāja Inese Randa un pilsētvides plānotāja Antra Lielmane. Padomes locekļi par darbu atalgojumu nesaņems.

Padomes locekļi pirmajā sēdē izstrādāja padomes nolikuma projektu, ko apstiprinās pašvaldības izpilddirektore. Projekts paredz, ka padome ir pakļauta domei un darbosies domes pilnvaru termiņā. Saskaņā ar nolikuma projektu padome sniegs profesionālu vērtējumu par dažādu vides dizaina objektu, kā arī būvju krāsojumu, īslaicīgās tirdzniecības vietu, sezonas būvju projektiem un attīstības priekšlikumiem novada teritorijā. Padome piedalīsies Alūksnes pilsētas un nepieciešamības gadījumā arī novada svētku noformējuma plānošanā, izvērtēs un saskaņos to.

Tāpat padome piedalīsies un dos savu vērtējumu visās ar pilsētvidi saistītās jaunbūvējamo un rekonstruējamo sabiedrisko objektu apspriešanās, kā arī sniegs priekšlikumus novada domei par pilsētas un novada vides dizaina uzlabojumiem.

Plānots, ka vides dizaina padomes sēdes notiks vienu reizi mēnesī, bet nepieciešamības gadījumā arī biežāk.