Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlerā mājo «dārznieka gēns»

«Manī noteikti iekodēts dārznieka gēns!» intervijā žurnālam «Mājas viesis» saka Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Viņš atzīst, ka labāka atpūta no prezidenta pienākumiem ir dabā un dārzā pavadītās stundas. «Augi nerunā pretī, nestrīdas. Vēroju un cenšos saprast, vai esmu par tiem pienācīgi rūpējies. Katrs koks, katra puķe pati to pasaka, tikai citādā valodā. Tavs uzdevums ir to saprast,» saka valsts pirmā persona.

Lai arī Zatlers Jūrmalas rezidences reprezentācijas dārzā ir realizējis savas un kundzes Lilitas ieceres, piemēram, paplašināti rododendru un kamolbegoniju stādījumi, tomēr viņš norāda, ka šeit viņa «dārznieka gēnam» ir par šauru.

«Ja vajadzīgs garīgs pacēlums, iedvesma un spēku atjaunošana ilgākam laikam - nedēļai, mēnesim -, tad dodos pie kaut kā sava, uz savām lauku mājām, kur ainavu veidoju tā, kā pats to iedomājos un kā man pašam patīk: kur blakus ir cilvēka nepārveidotā daba, kur aug mūsu pašu stādītās liepas, ozoli un citi koki un krūmi, kas papildina dabas mātes veidoto,» saka Zatlers.

Ar prezidentu dārza darbos dodas arī kundze Lilita, kura «ar savu gaumes un krāsu izjūtu» palīdz kopīgi veidot sapņu dārzu un ainavu.

«Ar pirmo minūti, kad esmu savā dabas dārzā un stādu kādu koku vai puķi vai kad acīm apmīļoju jau iestādīto, vairs nejūtos kā prezidents. Es tad vairāk jūtos kā dabas draugs vai pat dārznieks,» atzīst Zatlers.