Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dažos mikroautobusos netiek ievēroti pārvadāšanas noteikumi. Tas apdraud cilvēku dzīvību

«Diemžēl ik dienas cilvēki var vērot, kā dažos maršruta mikroautobusos netiek ievēroti pasažieru pārvadāšanas noteikumi, kas apdraud gan cilvēku veselību un dzīvību, gan arī ceļu satiksmes drošību,» norādījis Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Vadims Baraņņiks, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāvis Uģis Vidauskis.

Baraņņiks uzskata, ka tādēļ pašvaldības un privāto pārvadātāju līgumattiecības jāsakārto tā, lai pašiem pārvadātājiem zustu jebkāda vēlme šos pārvadāšanas noteikumus pārkāpt.

šonedēļ maršruta taksometrā notikušo nelaimes gadījumu, kad dzīvību zaudēja pasažieris

Satiksmes departamenta Sabiedriskā transporta un komercpārvadājumu nodaļai uzdots tikties ar privātajiem pārvadātājiem un izstrādāt konkrētu rīcības plānu, lai nākotnē izslēgtu līdzīgu nelaimes gadījumu iespējamību.

Baraņņiks arī uzdevis Satiksmes departamentam pēc informācijas saņemšanas no policijas par notikušā nelaimes gadījuma apstākļiem un iemesliem izvērtēt, kādas izmaiņas būtu nepieciešamas pašvaldības normatīvajos aktos un sabiedriskā transporta pakalpojumu pasūtījuma līgumos, lai stiprinātu pasažieru drošību.

Jau ziņots, ka Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs uzdevis Satiksmes departamenta vadībai nekavējoties veikt papildus pārbaudes maršruta taksometros, kas saņēmuši licences darbam Rīgas teritorijā, lai nepieļautu tajos satiksmes drošības noteikumu pārkāpumus, īpaši pievēršot uzmanību normu izpildei, kas reglamentē pārvadājamo pasažieru skaitu.