Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gulbis: pieļauju kļūdas, taču es mācos

Latviešu tenisists Ernests Gulbis plašā intervijā [s:34773] stāsta par savu dzīvi tenisā, mērķiem un treniņu metodēm.

«Man nepatīk slava vai atpazīstamība,» atzīst Gulbis. «Visu, ko vēlaties par mani zināt, variet izlasīt ATPWorldTour.com. Es patiesi vēlētos, lai neviens mani neatpazītu, jo īpaši, manā dzimtenē, jo kad izeju sabiedrībā, tad nevaru par 100% izbaudīt atpūtu, jo esmu kā zem mikroskopa.»

«Pagājušajā gadā es nezināju kā pareizi trenēties, sagatavoties turnīriem un pareizi sastādīt sacensību kalendāru,» atceras latviešu tenisists. «Vairāk vai mazāk viss tagad ir saplānots divus, trīs mēnešus uz priekšu. Zinu, ko darīšu katru dienu. Pirms tam es nedēļu labi strādāju, bet pēc tam četras dienas neko nedarīju, aizbraucu uz turnīru un nospēlēju slikti. Tagad visu daru saskaņoti.»

«Nekas nesagādā tādu prieku kā uzvara tenisa mačā. Esmu laimīgs tikai tenisa kortā,» skaidro Gulbis, kurš turnīru laikā brīvo laiku pavada lasot, guļot un spēlējot «Sony Playstation» datorspēles.

Korespondents latviešu tenisistu raksturo kā cilvēku, kurš var atbildēt ļoti asi un tieši, ja uzdotais jautājums viņam nepatiks, taču var būt arī ļoti šarmants un asprātīgs, ja iekarosiet viņa labvēlību.

Gulbis cenšas saglabāt mieru tenisa kortā, lai emocijas netraucētu koncentrēties spēlei. «Tā nav tikai trenera Ernana Gumī ietekme, bet arī manis paša ieguldītais darbs. Viņš iegrozīja manu prātu pareizās sliedēs un parādīja kā strādāt vienmērīgi. Man nepatīk, ja cilvēki mana saka, ka «tev jādara tas un tas». Nevajag ar mani runāt kā skolotājam.»

«Viņam ir cita, draudzīga pieeja. Man patīk viņa attieksme pret mani. Lēnām, bet es mainos. Es nessmu ideāls un perfekts. Es pieļauju kļūdas, taču es mācos. Kad esmu Latvijā, es joprojām reizēm mēdzu neaiziet uz kādu treniņu. Taču tas ir mācīšanās process,» skaidro Gulbis.

«Uzvara Delrejbīčas ATP turnīrā nebija atvieglojums. Es zināju, ka tas agri vai vēlu notiks. Vienmēr esmu spēlējis tenisu savai ģimenei, jo man tas patīk. Tādēļ spiedienu neizjūtu. Daru to tikai ģimenei un savam priekam,» uzsver latviešu tenisists.

«Manuprāt, sportista mentalitāte ir uzstādīt jaunus mērķus priekš sevis. Ja neizvirzi sev jaunus mērķus, tad tava dzīve ir galā,» norāda Gulbis.

Gulbis atzīst, ka beigs «tēlot» tiklīdz viņa tenisista karjera būs galā, jo ģimenē aktieru profesija jau ir pārstāvēta. «Visu mūžu esmu «tēlojis» tenisa kortos, tādēļ, kad beigšu tenisista karjeru, tad arī beigšu «tēlošanu». Ceru, ka atradīšu pēc tenisista karjeras beigām kaut ko tādu, kas mani aizraus tāpat kā teniss, bet uzstādīt jaunus mērķus ir jāturpina vienmēr.»