Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bangkokas lidostā policija koferī atrod dzīvu tīģerēnu

Taizemes varasiestādes Bangkokas starptautiskajā lidostā kādas taizemietes koferī starp mīkstajām rotaļlietām atradušas dzīvu tīģerēnu, piektdien paziņoja vietējās savvaļas dzīvnieku aizsardzības organizācijas pārstāvji.

Kā pavēstīja savvaļas dzīvnieku tirdzniecības uzraudzības organizācija «TRAFFIC», trīs mēnešus vecais tīģerēns tika atrasts pēc bagāžas pārbaudes skenerī, kas uzrādīja, ka somā atrodas dzīva būtne. Sieviete tika arestēta svētdien pirms iekāpšanas lidmašīnā, ar kuru viņa cerēja nokļūt Irānā.

«Tīģerēns pie mums ieradās pirmdien,» atklāja Taizemes Nacionālo parku Savvaļas dzīvnieku un augu aizsardzības centra pārstāvis Čaijaporns Čareesengs. «Viņš izskatījās izmocījies, dehidrējies un nevarēja paiet, tāpēc mēs viņam iedevām skābekli, ūdeni un pienu,» sacīja Čaijaporns. «Mēs viņu cieši uzraugām. Šodien viņš jau izskatās labāk un var mazliet paiet.»

31 gadu vecajai Pijavanai Palasarnai draud cietumsods līdz pat četriem gadiem un 40 000 bātu (aptuveni 800 latu) liels naudas sods. Sieviete noliedz, ka koferis, kurā atradās tīģerēns, pieder viņai, un apgalvo, ka to viņai palūdza pārvest kāds cits pasažieris.

Melnajā tirgū Irānā tīģerēns varētu tikt pārdots par 100 000 bātu (aptuveni 1800 latiem), norādīja Savvaļas dzīvnieku un augu aizsardzības centra pārstāvis Adisorns Noočhumrongs. Viņš piebilda, ka nav zināms, ko sieviete plānoja iesākt ar šo konkrēto dzīvnieku.

Saskaņā ar savvaļas dzīvnieku ekspertu sniegto informāciju pēdējos gados tīģeru skaits Āzijā strauji sarucis - lielākoties viņu dabiskās apdzīvotās vides samazināšanās un malumednieku dēļ, kas pārdod dzīvnieku ādas un ķermeņa daļas plaukstošajā medicīnas un suvenīru tirgū, lielākoties Ķīnā.

Savvaļas dzīvnieku aizsardzības speciālisti uzskata, ka valdībai ir jādara vairāk, lai izskaustu nelegālos dzīvnieku tirdzniecības tīklus, kas darbojas ārpus valsts.