Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lembergs par savu turību varot pateikties briežu buļļiem

Atbildot uz žurnālistu jautājumu - vai viss, kas rakstīts žurnālista Lato Lapsas nesen publicētajā grāmatā «Kā nozagt miljardu», ir patiesība, «Zaļo un zemnieku savienības» 10. Saeimas vēlēšanu ministru prezidenta posteņa kandidāts Aivars Lembergs LTV1 raidījumā «100. pants» atbildēja, ka viņš to neesot lasījis, tāpēc uz šo jautājumu atbildēt nevarot.

Lembergs grāmatu uzkatot par vēlēšanu kampaņas «melno PR», jo viss esot atkarīgs no tā, kā informācija tiekot pasniegta. Ja, izejot no kontu izdrukām, uzsvērts, ka viņa dēls apmeklējis dārgus restorānus, tad lasītājiem varot rasties maldīgs priekšstats, ka viņš naudu viegli «notrallinājis» tādēļ, ka saņēmis sliktu audzināšanu no sava tēva, taču Lemberga dēlam esot Londonas universitātes maģistra diploms, un viņš esot zolīds un korekts jauns vīrietis.

Uz jautājumu, kas ir ienākumu avoti, lai uzturētu abu bērnu ievērojamos tēriņus, Lembergs atbildēja, ka laika posmā no 2001.līdz 2005. gadam viņa oficiāli deklarētie ienākumi bijuši 25 miljoni latu. Arī ienākumi no dividendēm esot bijuši iespaidīgi - 11 miljoni latu. Lielākie ieņēmumi esot nākuši no kompānijām SIA «LSF Holdings» un «Kālija parks».

Runājot par naudas pirmsākumiem, Lembergs atbildēja, ka padomju laikā esot bijis kaislīgs mednieks. 1989. gadā briežu buļļu medību atļauja esot maksājusi 20 rubļu, kas bijis aptuveni 2 dolāri. Lembergs pazinis vācu miljonārus, kas braukuši pie viņa medīt un par vienām veiksmīgām medībām viņu esot «prēmējuši» ar desmit tūkstošiem vācu marku.

Briežu medību sezonas laikā esot varēts nopelnīt 30 tūkstošus vācu marku, par ko tolaik varēja nopirkt piecas, sešas mājas. Naudu Lembergs esot ieguldījis izejvielās, kurām bijusi liela cenu starpība iekšējā un ārējā PSRS tirgū.

Viņš varot, godīgi skatoties cilvēkiem acīs, teikt, ka savu naudu nopelnījis godīgi un atvainojās tiem, kam šķietot, ka tās ir par daudz.