Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas zemi izpērk svešzemnieki

Lai gan šobrīd tiek ierobežota iespēja ārvalstniekiem iegādāties savā īpašumā lauksaimniecības un meža zemes, arvien vairāk īpašumu Latvijā nonāk citu valstu pilsoņu rokās. Šā gada pirmajā pusgadā vien citu valstu juridiskās un fiziskās personas kopumā iegādājušās aptuveni 15 tūkstošus hektāru zemes, visvairāk Ludzas un Rēzeknes novados, raksta «Neatkarīgā Rīta Avīze».

Šobrīd līdz 2011. gada 1. maijam Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem un ES dalībvalstīs reģistrētajām juridiskajām personām ir ierobežojumi lauksaimnieciski izmantojamās zemes un mežu iegādē Latvijā, taču lauksaimnieki ir nobažījušies, ka pēc gada, kad ierobežojumu vairs nebūs, zemi un mežus izpirks ārzemnieku un Latvijas zemnieki būs spiesti zemi nomāt no svešzemniekiem.

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija sagatavotajās Zemes politikas pamatnostādnēs 2008.–2014. gadam teikts, ka kopš 2002. līdz 2007 gadam citu valstu juridiskām un fiziskām personām piederošās zemes platības ir palielinājušās par 116 070 hektāriem. Visaktīvāk ārzemnieki rosoties Ludzas rajonā, kur ārzemniekiem piederošo zemju platību īpatsvars pieaudzis par 8,8%.

Lai neizveidotos situācija ka Latvijas zemniekiem drīz zeme būs jānomā no ārzemniekiem, Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs aicinās Eiropas Komisiju par trim gadiem pagarināt lauksaimniecības zemju pārdošanas ierobežojumu termiņu.